درب ورودی تکیه دولت به کاخ گلستان بازگشایی شد

درب ورودی تکیه دولت به کاخ گلستان بازگشایی شد

خبرگزاری نام: باتوجه به بازدید روزانه بیش از 10 هزار بازدیدکننده در روزهای نوروز و ایجاد ازدحام و صف های طولانی بازدیدکنندگان، درب ورودی کوچه «تکیه دولت» به مسیر کاخ گلستان باز شد.به گزارش خبرگزاری نام به نقل از ایسنا همزمان با فرارسیدن نوروز ۱۴۰۳ در ورودی کوچه تکیه دولت که کم ترین فاصله با بازار تهران را دارد به عنوان سومین در ورودی مجموعه ثبت جهانی میراث فرهنگی کاخ گلستان بازگشایی شد.

پیش از این گردشگران و علاقه مندان به بازدید از این کاخ، می بایست از درب میدان ارگ و باب عالی وارد می شدند که با عنایت به آمار رسمی وزارت میراث فرهنگی در خصوص دومین مکان پربازدید تاریخی تهران بعد از کاخ نیاوران، بازگشایی ورودی تکیه دولت که نزدیک سبزه میدان است در دستور کار قرار گرفت.

وحید رضا انارکی محمدی - شهردار منطقه۱۲ - در بازدیدی که به همراه آفرین امامی - مدیر مجموعه میراث جهانی کاخ گلستان - از ورودی تکیه دولت داشت، اظهار داشت: مدیریت شهری در تسهیل دسترسی گردشگران به این بنای با ارزش جهانی با مجموعه میراث فرهنگی همراه و همگام است.

وی منطقه ۱۲ را قطب تاریخی، گردشگری و تجاری تهران دانست و اظهارکرد: با باز شدن درب تکیه دولت، پلی میان دو قطب گردشگری و تجاری قلب تهران زده شد.

به گزارش شهر آفرین امامی نیز در این بازدید اظهار داشت: ورودی در کوچه تکیه دولت در مجاورت محوطه ای به مساحت 1800 مترمربع است که با بهره برداری از این فضا و با بازگشایی در، امکان گردشگری شبانه در آینده را فراهم می آورد.

منبع:

1403/01/08
13:32:20
0.0 / 5
268
تگهای خبر: دولت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۲
Namna خبرگزاری نام
خبرگزاری نام