بهسازی 68 هزار کلاس درس از آغاز سال تاکنون

بهسازی 68 هزار کلاس درس از آغاز سال تاکنون

خبرگزاری نام: به گزارش خبرگزاری نام، وزیر آموزش و پرورش با اشاره به اینکه بهسازی و شاداب سازی ۶۸ هزار کلاس از آغاز سال تاکنون، اقدامی بسیار بزرگ و انقلابی بود اظهار داشت: با اتحاد ملی بین دستگاههای اجرایی، مسائل و مشکلات بازماندگان از تحصیل حل خواهد شد.


به گزارش خبرگزاری نام به نقل از ایسنا، رضامراد صحرایی در جلسه شورای قرارگاه جهادی عدالت تربیتی ضمن تسلیت ایام فاطمیه و قبولی سوگواری ها، اجرای طرح شهید سید روح الله عجمیان را فعالیتی جهادی، مردمی و انقلابی دانست و اضافه کرد: بهسازی و شاداب سازی ۶۸ هزار کلاس درس مناطق کم برخوردار از آغاز سال تابحال اقدامی بسیار بزرگ و با اهمیت بود.
وی ضمن تقدیر از دست اندرکاران طرح شهید عجمیان، اظهار داشت: با این کار نشان دادیم می توانیم کارهایی انجام دهیم که پویایی و نشاط را با کمترین امکانات در مدارس ایجاد نماییم و این طرح خوب با آینده نگری و همکاری بخش های مختلف توانست امید را در دانش آموزان و مدرسه افزایش دهد. که امیدواریم منسجم تر و قوی تر پیش برود چون که برکت کار جهادی بیشتر از آن چیزی است که هست و حس می شود.
رئیس قرارگاه جهادی عدالت تربیتی کشور، پیرامون اهمیت کار جهادی و انقلابی اظهار داشت: در کار جهادی، اثر جهادگر بیشتر از کار و ابزار اوست، بنابراین اگر روحیه انقلابی و جهادی تقویت شود موفقیت هم به دست می آید.
صحرایی، وجه فرهنگی مسائل بازماندگان از تحصیل را بسیار مهم دانست و اظهار داشت: با اتحاد ملی بین دستگاههای اجرایی، مسائل بازماندگان از تحصیل حل خواهد شد.
وی ضمن اشاره به اصل ۳۰ قانون اساسی، آموزش وپرورش مجانی را تکلیف دانست و اضافه کرد: ما در وزارت آموزش وپرورش جهت شناسایی، جذب و نگهداشت بازماندگان از تحصیل که از اولویت های بسیار مهم دولت مردمی و انقلابی می باشد، سهم خویش را در کنار سایر دستگاه ها ایفا خواهیم کرد.
مدنی معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری و دبیر شورایعالی جهاد در جلسه شورای قرارگاه جهادی عدالت تربیتی، ضمن تشکر از تشکیل این جلسه اظهار داشت: در حوزه محرومیت زدایی اقداماتی بسیار مهمی در معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم در حال انجام می باشد.
دبیر شورایعالی جهاد اظهار داشت: با شکل گیری مجموعه های جهادی دانش آموزی کارهای بسیار بزرگی صورت خواهد گرفت.
سردار باستان رئیس سازمان دانش آموزی کشور ضمن بیان این که بیشتر از پنج هزار دانش آموز جهادگر بسیجی در چارچوب ۸ قرارگاه جهادی استانی در روزهای تابستان ۱۴۰۲ بهسازی و شاداب سازی مدارس شهرستان خوی را در چارچوب طرح شهید عجمیان انجام دادند، یکی از موقعیت های تربیتی را ایجاد فعالیتهای جهادی دانش آموزی عنوان کردند.
خان محمدی مسئول قرارگاه جهادی عدالت تربیتی کشور؛ ضمن تشکر از حضور مدعوین در جلسه شورای قرارگاه جهادی عدالت تربیتی، اظهار داشت: رویکرد جهادی وزیر آموزش وپرورش در پیشبرد فعالیت ها و اقدامات کاملا مشهود است.
وی اظهار داشت: یکی از موضوعات بسیار مهم در دولت سیزدهم، بحث مردمی سازی است که ما در قرارگاه جهادی با جذب گروههای جهادی و بسیج ظرفیتهای مردمی به دنبال این امر مهم هستیم.
خان محمدی با اعلان اینکه در کار جهادی اهداف تربیتی نهفته است، اضافه کرد: گروههای جهادی و مردمی باید در کنار مدرسه و آموزش وپرورش باشند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت آموزش و پرورش، شایان ذکر است ادامه جلسه قرارگاه جهادی عدالت تربیتی، طرح شهید عرب با عنوان دلگرمی احسان و با هدف پویش اصلاح سیستم گرمایشی مدارس و همینطور آخرین وضعیت برنامه ها و فعالیتهای مدارس حاشیه شهرها ( ۲۰۲۰ محله) مورد بررسی قرار گرفت.
منبع:

1402/12/13
14:53:41
0.0 / 5
377
تگهای خبر: آموزش , برنامه , دولت , قانون
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
Namna خبرگزاری نام
خبرگزاری نام