ذوالنوری در نشست مجمع اتحادیه بین المجالس جهانی:

کشورهای اسلامی و آسیایی نباید به یک رژیم غاصب اجازه نسل کشی دهند

کشورهای اسلامی و آسیایی نباید به یک رژیم غاصب اجازه نسل کشی دهند

به گزارش خبرگزاری نام، نایب رئیس مجلس در یکصد و چهل و هفتمین نشست مجمع اتحادیه بین المجالس جهانی، اظهار داشت: کشورهای اسلامی و آسیایی نباید اجازه دهند که یک رژیم غاصب و جعلی بتواند نسل کشی کند و جنایت جنگی مرتکب شود.به گزارش خبرگزاری نام به نقل از مهر، هیأت پارلمانی جمهوری اسلامی ایران به ریاست حجت الاسلام مجتبی ذوالنوری نایب رئیس مجلس که برای حضور در یکصد و چهل و هفتمین نشست مجمع اتحادیه بین المجالس جهانی (IPU) به کشور آنگولا سفر کرده است، روز دوشنبه (اول آبان ۱۴۰۲) در نشست جانبی مجمع مجالس آسیایی (APA) در لواندا (پایتخت کشور آنگولا) حضور یافت.
رییس هیأت پارلمانی ایران در این جلسه ضمن تاکید بر استقلال و حفظ منافع کشورهای آسیایی در مقابل زیاده خواهان، اظهار داشت: کشورها نباید اجازه دهند بیگانگان با تاخت و تاز منابع آنها را به یغما ببرند و در امور داخلی کشورهایشان دخالت کنند.
حجت الاسلام ذوالنوری در ادامه اضافه کرد: بیگانگان در خاک کشورهای مستقل به دنبال ایجاد آشوب و هرج و مرج هستند و با استفاده از بازوهای تروریستی که خود پرورش داده اند، به دنبال عدم ثبات و تغییر در مناطق آسیایی هستند.
وی در مورد تحولات اخیر در منطقه، عنوان کرد: کشورهای اسلامی و آسیایی نباید اجازه دهند که یک رژیم غاصب و جعلی بتواند نسل کشی کند و جنایت جنگی مرتکب شود.
رییس هیأت پارلمانی کشورمان ضمن اشاره به سرزمین های غصب شده توسط رژیم صهیونیستی، آن رژیم را نطفه حرام خواند.
نایب رئیس مجلس ضمن اشاره به حمایت های آمریکا و بعضی از کشورهای غربی در پشتیبانی از جنایات بی رحمانه رژیم صهیونیستی تصریح کرد: پیشنهاد می شود کشورهای آسیایی، اسلامی و عدم متعهدها و آنهایی که وجدان بیداری دارند از طرح قطعنامه پشتیبانی از مردم فلسطین و غزه در مقابل جنایات جنگی رژیم صهیونیستی پشتیبانی و استقبال کنند.
لزوم توجه به ظرفیت دیپلماسی پارلمانی بعنوان دیپلماسی مکمل در پیشبرد منافع ملت ها
در ادامه سخنرانی ها، غلامرضا نوری قزلجه عضو مجمع پارلمانی آسیایی که در این سفر حضور دارد، اظهار داشت: آن چه توجه جامعه جهانی بازیگران فرامنطقه ای را به آسیا جلب کرده، ظرفیتهای فراوان و تأثیرات ناشی از آن در سطح جهان است.
این نماینده مجلس ضمن اشاره به ظرفیت دیپلماسی پارلمانی بعنوان دیپلماسی مکمل در پیشبرد منافع ملت ها در این قاره کهن عنوان کرد: سوابق تاریخی از حضور کشورهای استعمارگر در آسیا سبب گشته است که کشورهای این منطقه نسبت به بازیگران بین المللی به دیده شک بنگرند.
نوری قزلجه هم در مورد جنایات ظالمانه رژیم صهیونیستی در منطقه، تصریح کرد: تهاجم مستمر رژیم صهیونیستی به نوار غزه و جنایات جنگی و ضد بشری این رژیم متجاوز ضد مردم بی دفاع و مظلوم فلسطین فریاد عدالت خواهی و انسانیت را برای رفع ظلم و ستم و اجرای عدالت در جهان طنین انداز کرده است.
عضو مجمع APA ایران در انتهای سخنان خود ضایعه جان باختن تعدادی از مردم افغانستان در حادثه زلزله چند روز گذشته به ملت افغانستان تسلیت گفت.
شایان ذکر است در این سفر مجتبی رضاخواه، عباس گلرو، حجت الاسلام مرتضی آقا تهرانی، مصطفی طاهری، غلامرضا نوری قزلجه، الهام آزاد و سمیه رفیعی نایب رئیس مجلس را همراهی می کنند.


منبع:

1402/08/02
12:26:55
0.0 / 5
315
تگهای خبر: بازی , مجلس
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
Namna خبرگزاری نام
خبرگزاری نام