رئیس كل دادگستری خوزستان خبر داد

بازگشت وجوه ۹۷ هزار سپرده گذار صندوق های خانگی بدون مجوز رامهرمز

بازگشت وجوه ۹۷ هزار سپرده گذار صندوق های خانگی بدون مجوز رامهرمز

خبرگزاری نام: خوزستان با پیگیری دادگستری خوزستان وجوه حدود 97 هزارنفر از سپرده گذاران صندوق های بدون مجوز خانگی در شهرستان رامهرمز به آنان عودت شد که 87 هزار نفر آنان بدون طرح شکایت به مطالبات خود رسیدند.علی دهقانی اظهار داشت: تعداد کل این صندوق ها ۸۱ فقره با ۱۱۲ هزار نفر عضو و گردش مالی بیش از ۶ هزار میلیارد تومان بود که با اتخاذ تدابیر لازم و قبل از تشکیل پرونده قضایی، حدود ۶۰۰ میلیارد تومان این وجوه به ۸۷ هزار نفر از طلبکاران برگردانده شد که با این اقدام از تشکیل بیش از ۸۷ هزار پرونده در دستگاه قضایی پیشگیری شد.

به گزارش خبرگزاری نام به نقل از دادگستری استان خوزستان، وی ادامه داد: همین طور ۲۵ هزار نفر نیز با تقدیم دادخواست یا شکواییه وجود خودرا مطالبه و درخواست رسیدگی کردند که ۱۰ هزار نفر آنان بوسیله مصالحه یا با گرفتن وجوه خود از صاحبان صندوق ها و یا تهاتر با آنان، اعلام رضایت کردند.

دهقانی اضافه کرد: یکی از برنامه های شاخص سال ۱۴۰۱ دادگستری استان خوزستان ساماندهی این صندوق ها بود که این امر با تدابیر ویژه و تشکیل کمیته تخصصی و بهره گیری از سایر ظرفیت های غیرقضایی محقق شد.

وی افزود: پرونده سایر شکات نیز در دادگاه های استان درحال رسیدگی است که تعدادی از آنها با قطعی شدن حکم صادره، به اجرای احکام دادسرای رامهرمز ارسال شده است.
1402/01/15
15:42:28
0.0 / 5
448
تگهای خبر: برنامه , پرونده , حكم , دادگاه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲
لینک دوستان خبرگزاری نام
Namna خبرگزاری نام
خبرگزاری نام