قادری :

پرتاب ماهواره قائم 100 نشان داد تحریم ها کارساز نیست

پرتاب ماهواره قائم 100 نشان داد تحریم ها کارساز نیست

به گزارش خبرگزاری نام، نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: پرتاب موفقیت آمیز ماهواره بر قائم ۱۰۰ به کشورهایی که ایران را تحت تحریم های ظالمانه خود قرار دادند، نشان داد که تحریم های آنان کارساز نیست.جعفر قادری در گفتگو با خبرنگار مهر، در واکنش به پرتاب موفقیت آمیز ماهواره بر قائم ۱۰۰، گفت: این اقدام در ادامه تلاشهای جمهوری اسلامی ایران برای حضور در فضا بود و تابحال کشورمان اقدامات مهمی دراین زمینه انجام داده است.
وی بیان نمود: تلاش ما بر اینست که توانمندی ها و ظرفیت های خویش را در این عرصه ها تقویت نماییم تا بتوانیم به مدارهای دور دست دسترسی پیدا نماییم. البته ایران همواره چنین موفقیت هایی داشته است و روزبه روز این توانمندی ها ارتقا پیدا می کند. طبیعتاً این توانمندی ها و اقتدار ظرفیت های زیادی را برای کشورمان به همراه دارد.
نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: پرتاب موفقیت آمیز ماهواره بر قائم ۱۰۰ به جهانیان نشان داد که ما در اوج تحریم ها هم می توانیم نیازهای خودمان را برطرف نماییم و به جهانیان نشان دهیم که توانمندی های زیادی داریم.
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: پرتاب موفقیت آمیز ماهواره بر قائم ۱۰۰ به کشورهایی که جمهوری اسلامی ایران را تحت فشار و تحریم های ظالمانه خود قرار دادند، نشان داد که تحریم های آنان کارساز نیست و کشورمان به اتکای توانمندی ها و ظرفیت های داخلی خود می تواند کارهای بزرگی انجام دهد.
قادری با تأکید بر این که جمهوری اسلامی ایران برای ورود به فضا از هیچ قدرتی اجازه نمی گیرد، اظهار داشت: متأسفانه در سالهای قبل خودتحریمی هایی داخل کشور داشتیم و دولت سابق محدودیت هایی را برای بخش های فضایی کشور بوجود آورده بود، اما هم اکنون بستر برای توسعه های بعدی در این حوزه باز است.منبع:

1401/08/16
10:05:18
0.0 / 5
397
تگهای خبر: برنامه , دولت , مجلس
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
لینک دوستان خبرگزاری نام
Namna خبرگزاری نام
خبرگزاری نام