نماینده مردم شوش در مجلس عنوان كرد؛

بی اطلاعی نمایندگان خوزستان از جزییات مصوبات سفر دولت به خوزستان

بی اطلاعی نمایندگان خوزستان از جزییات مصوبات سفر دولت به خوزستان

به گزارش خبرگزاری نام، نماینده مردم شوش و کرخه در مجلس اظهار داشت: هیچ نوع اطلاعی از مصوبات سفر دولت به خوزستان نداریم و اصلاً نمی دانیم که 36 هزار میلیارد تومان مقرر است صرف چه کارهایی بشود.محمد کعب عمیر در گفتگو با خبرنگار مهر درباب روند پیشرفت مصوبات سفر ریاست جمهوری به استان خوزستان اظهار نمود: اطلاعی از جزییات مصوبات سفر دولت به استان خوزستان نداریم و چیزی هم مشخص نشده است.
وی اظهار داشت: حتی یک برگه ای به دست نمایندگان خوزستان در مجلس ندادند که پروژه های اولویت دار استانی یا شهرستانی کدام پروژه ها هستند در صورتیکه حداقل باید نمایندگان را باخبر می کردند؛ البته یک اطلاعاتی را فقط در اختیار ما گذاشتند که فلان کارخانه یا فلان پروژه نیازمند این مبلغ اعتبار است.
نماینده مردم شوش و کرخه در مجلس اضافه کرد: پروژه های شاخص و مهمی را که نمایندگان در زمینه های انتخابیه بیش از آنها باخبر بوده است و ما به آنها معرفی نماییم، نخواستند و هیچ کمکی از نمایندگان گرفته نشد.
کعب عمیر بیان کرد: اگر از روز اول به نمایندگان خوزستان اطلاع می دادند و از آنان کمک می خواستند شاید بهتر می توانستند پروژه های اولویت دار و مهم را جز مصوبات سفر دولت به استان خوزستان در بیاورند.
وی افزود: آن اطلاعاتی را که باید از نمایندگان گرفته می شد، نگرفتند و نظارتی که نمایندگان باید داشته باشند باتوجه به مشخص نبودن جزییات مصوبات سفر دولت وجود ندارد.
کعب عمیر اشاره کرد: استاندار خوزستان با حضور در جمع مجمع نمایندگان خوزستان در مجلس اعلام نمود که ۳۶ هزار میلیارد تومان اعتبار در مسافرت دولت به خوزستان مصوب شده اما نمی دانیم این ۳۶ هزار میلیارد تومان کجا و برای چه کارهایی مقرر است که هزینه شود.
نماینده مردم شوش و کرخه در مجلس اظهار داشت: اصلاً نمی دانیم منبع مالی این اعتبار ۳۶ هزار میلیاردی مقرر است از کجا تامین شود آیا از صندوق توسعه ملی یا نفت است؟ البته ظاهراً پنج هزار میلیارد تومان آن از نفت می باشد.
وی به اظهارات مختلف نسبت به اعتبارات تخصیصی اشاره نمود و اضافه کرد: بعد از آن در یک مصاحبه اعلام می شود که این مبلغ پنج هزار میلیارد تومانی از مسئولیت های اجتماعی نفت می باشد اما بعد از چند روز دیگر در نشستی این اعتبار را برای پروژه های نفتی نیمه کاره می دانند. خودمان هم هنوز متوجه نشدیم در خوزستان چه خبر است.
نماینده مردم شوش و کرخه در مجلس با انتقاد از قرار ندادن پروژه های مهم این شهرستان در مصوبات سفر دولت به خوزستان اظهار داشت: بطورمثال در زمینه انتخابیه شهرستان شوش و کرخه پروژه های مهم و اولویت داری وجود دارد که باید جز مصوبات سفر دولت به خوزستان قرار می گرفتند اما این کار صورت نگرفت.
کعب عمیر بیان کرد: همین بیمارستان جدید شهدای شوش را بنده با پیگیری و مکاتباتی که با معاون اجرائی رییس جمهوری داشتم، توانستم جز مصوبات سفر دولت به خوزستان قرار بدهم تا ۱۵۰ میلیارد تومان اعتبار را برای تکمیل بیمارستان مصوب کنند.
نماینده مردم شوش و کرخه در مجلس در ادامه اعتبار مصوب شده برخی پروژه ها و طرح های برخی شهرها را کافی ندانست و اظهار داشت: اعتباری که برای طرح فاضلاب شهری برخی شهرهای خوزستان در مصوبات سفر دولت به خوزستان هم چون شهرستان شوش در نظر گرفته اند، اصلاً جوابگو نیست؛ مگر می شود طرح به این مهمی را با سه میلیارد تومان تکمیل کنند بطور قطع این کار شدنی نیست و باید فکری به حال این مساله داشته باشند.

1401/05/25
10:11:37
0.0 / 5
469
تگهای خبر: پروژه , دولت , مجلس
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۵
Namna خبرگزاری نام
خبرگزاری نام