رئیس جمهور:

دور دوم سفرهای استانی متفاوت خواهد بود

دور دوم سفرهای استانی متفاوت خواهد بود

به گزارش خبرگزاری نام، رئیس جمهور اظهار داشت: دور دوم سفرهای استانی متفاوت خواهد بود که رویکرد آن اعلام می شود.


به گزارش خبرگزاری نام به نقل از مهر، حجت الاسلام ابراهیم رئیسی جمعه شب در نشست خبری با اصحاب رسانه کرمان ضمن اشاره به آخر دور اول سفرهای استانی اظهار داشت: دور دوم سفرهای استانی هیئت دولت متفاوت خواهد بود.
وی در مورد تفویض اختیارات به استانداران اظهار داشت: در این حوزه به وزرا گفته ام که آنچه که اختیارات در استان ها نیاز است واگذار کنند و مواردی که لزوم داشته باشد در دولت مطرح می نماییم و به صورت خاص در کرمان که استان معدنی است حتما اختیارات مورد نیاز تفویض می شود که استان بتواند مشکلات را در این حوزه برطرف کنند.
حجت الاسلام رئیسی اظهار داشت: نسبت به مسئله آب در استان کرمان گزارش مفصلی از جانب وزیر نیرو اعلام شد، ما طرح های آبرسانی که در استان کرمان داشتیم شامل؛ آبرسانی به شهرهای بم و بروات، تکمیل آبرسانی به کرمان زرند و سیرجان همینطور انتقال آب به شهرهای شمالی و تکمیل سدهای استان است.
وی از تکمیل بند خاکی شهرستان شهربابک و احیا و مرمت قنوات استان اطلاع داد و اظهار داشت: ۳۵۰ کیلومتر خطوط انتقال آب در شمال در کنار انجام طرح های آبخیزداری بعنوان دیگر طرح های حوزه آب در نظر گرفته شده است.
وی افزود: دید گاه ما اینست که باوجود کاهش نزولات آسمانی در کشور اگر با مدیریت خوب آب مواجه باشیم مشکلات هم کاسته می شود که در استان کرمان هم همین مسئله صادق است.
وی اظهار داشت: در زمینه مدیریت برق در کشور مشاهده کردید که با وجود این که پارسال قطعی برق وجود داشت و مردم گاهی متضرر می شدند اما امسال با مدیریت مناسب برق شاهد قطعی برق در بخش خانگی نبودیم. در زمینه آب هم باید همین مسئله اتافق افتاد و مدیریت آب در دستور کار قرار گیرد.
وی در مورد مصوبات سفر به کرمان هم اظهار داشت: در مجموع ۲۱۶ مصوبه در شورای اداری تصویب شده است که شامل مصوبات در بخشهای مختلف است که در بحث آب، خاک و کشاورزی ۶۲ مصوبه در شورای اداری تصویب شده است.
رئیس جمهور همینطور ضمن اشاره به وجود مدارس کانکسی در استان کرمان اظهار داشت: تصمیمات لازم برای توسعه راه اندازی مدارس مستحکم و حذف مدارس کانکسی هم اتخاذ شده است و ۳۵۰ مرکز آموزشی در استان در این چارچوب راه اندازی می شود.
وی اضافه کرد: در حوزه بهداشت و درمان و تکمیل بیمارستان ها و مراکز نیمه تمام هم ۱۷ مصوبه داشتیم، در سرتاسر استان بیمارستان های نیمه تمام وجود دارد و که درصدی انجام شده و بقیه مانده است که باید در اسرع وقت تکمیل و در چرخه خدمت به مردم قرار گیرد.
حجت الاسلام رئیسی بیان نمود: نسبت به اشتغال در استان که از مسائل محوری است قرار شد هم استاندار دنبال کنند و هم وزیر صمت مصوبات را پیگیری کنند، تأسف آور است این ذخایر معدنی در استان وجود دارد و در کنار این ظرفیت ها بیکاری و مشکلات مالی هم داریم.
وی به تصویب ۱۲ مصوبه در بحث اشتغال اشاره نمود و اظهار داشت: در حوزه رفاهی و اجتماعی هم ۱۹ مصوبه و صنعت و معدن ۶ مصوبه تصویب شده است.
وی در مورد پرداخت سهم معادن بزرگ به استان کرمان هم اظهار داشت: در استان بعضی از معادن که خوب برداشت و درآمد دارند سهم استان را پرداخت نمی کنند این معادن باید ۱۵ درصد به استان پرداخت کنند در جهت رفع مشکلات و توسعه یافتگی استان این بودجه هزینه شود.
وی از استاندار کرمان و معاون اجرایی رئیس جمهور خواست پیگیری لازم برای اجرای مصوبات را انجام دهند و اظهار داشت: رسانه ها هم در این حوزه نقش کلیدی دارند و از رسانه های می خواهیم نظارت دقیق بر اجرای مصوبات داشته باشند.


منبع:

1401/05/22
09:40:43
0.0 / 5
473
تگهای خبر: آموزش , حكم , دولت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
Namna خبرگزاری نام
خبرگزاری نام