نماینده مردم شیراز و زرقان در مجلس:

هیچ متقاضی در منطقه محروم برای ایجاد یک واحد صنعتی اقدام نمی کند

هیچ متقاضی در منطقه محروم برای ایجاد یک واحد صنعتی اقدام نمی کند

به گزارش خبرگزاری نام، فارس نماینده مردم شیراز و زرقان در مجلس اظهار داشت: در منطقه محروم هیچ متقاضی برای ایجاد یک واحد صنعتی اقدام نمی کند، چونکه شرایط و امکانات سرمایه گذاری وجود ندارد پس صنعتگر به شهر شیراز مراجعه می کند.


جعفر قادری سه شنیه ۱۸ مرداد در نشست کمیته برنامه ریزی شهرستان شیراز ضمن اشاره به وضعیت نامطلوب حوزه اعتباری و بودجه ای کشور، اظهار نمود: در سطح کشور ماهیانه بالغ بر ۸۰ هزار میلیارد تومان بابت حقوق پرداخت می شود و این در شرایطی است که انتظارات برای رتبه بندی معلمان و افزایش حقوق بازنشستگان و سایر گروههای اداری مطرح است و هنوز تکلیف آنها مشخص نشده است و با میزان بودجه تعیین شده چیزی از آن باقی نمی ماند بنابراین نباید دل خوش به اعتبارات عمرانی بود.
او با تاکید بر این که "توصیه می نماییم در این شرایط دستگاههای اجرایی از سایر ظرفیت های بودجه ای استفاده کنند"، اظهار داشت: انتظار داریم در مبحث آب شرکت آبفای استان و شهرستان شیراز با مشارکت شهرداری اقدام جدی در زمینه تهاتر آب و پساب انجام دهند.
قادری در ادامه ضمن مقایسه آب وهوای شهر شیراز با استانهای جنوبی کشور، اظهار داشت: آب وهوای این شهر همچون آب وهوای جنوب کشور شده و یکی از علل آن اینست که در توسعه فضای سبز اقدام اساسی انجام نشده و فضای شهر پوشیده از ساختمان های بلند بتنی شده است بنابراین انجام کارهای مشارکتی آبفا و مجموعه شهرداری می تواند در این مورد تأثیرگذار باشد.
او افزود: این مورد را باید در نظر داشت که شهرداری عوارض حریم شهر را هم دریافت می کند و نسبت به برخی مسئولیت هایی که در حریم به عهده دارد باید این عوارض را در همین حریم خرج کند بنابراین انتظار داریم شهرداری نسبت به عمران و آبادانی مناطقی همچون کیان آباد، کفترک و ظفرآباد و مسیرهای منتهی به نیروگاه اهتمام بیشتری داشته باشد.
نماینده مردم شیراز و زرقان در مجلس شورای اسلامی همینطور با ابراز گلایه از عدم تعامل و ارتباط مطلوب دستگاههای اجرایی با نمایندگان شهرستان در مجلس، اظهار داشت: این تعامل آن گونه که باید باشد نیست و نیاز است مسائل و گره هایی که در حوزه های مختلف وجود دارد بیشتر از گذشته به نمایندگان منعکس شود.
قادری در این نشست با طرح پرسش از فرماندار شیراز در مورد نبود زمین در شهرک صنعتی و منطقه ویژه اقتصادی شیراز برای واگذاری به صنعتگران اظهار داشت: این مورد اعلام شده که در شهرک صنعتی خرید و فروش زمین انجام می شود و اگر چنین باشد باید با آن برخورد شود اما، در زمانی که یک صنعتگر بخواهد یک واحد تولیدی تأسیس کند، چرا ما نتوانیم یک زمین برای آن تأمین کنیم؟ این در شرایطی است که یک بخش دولتی و یک بخش خصوصی در این کار دخیل هستند و باید رویه بگونه ای باشد تا مراجعاتی که برای اشتغال و توسعه اقتصادی انجام می شود، در جهت رفع مشکلات آنها باشد و شرکت شهرک های صنعتی باید نسبت به این مورد پاسخگو باشد.
او افزود: در منطقه محروم هیچ متقاضی برای ایجاد یک واحد صنعتی اقدام نمی کند، چون که شرایط و امکانات سرمایه گذاری وجود ندارد بنابراین صنعتگر به شهر شیراز رجوع می کند.
قادری همینطور بیان نمود: در زمان حاضر تعداد ۸۰ متقاضی در انتظار تخصیص زمین هستند اما شرکت شهرک های صنعتی مبادرت به واگذاری و تأمین زمین نمی کند.
او با اشاره به اینکه دو منطقه ویژه و سلامت بعد از گذشت ۸ سال هنوز نمی توانند زمین واگذار کنند و در اینجا چه کسی باید پاسخگو باشد، اضافه کرد: در این عرصه همینطور برای دو بیمارستان نمازی و سعدی باید بتوانیم چندین برابر آنها ردیف اعتبارات بودجه ای دریافت نماییم و دانشگاه علوم پزشکی، فرمانداری و سایر متولیان این امر باید زمینی را مشخص کنند، چون که بعد از گذشت چهار سال هنوز سایت دانشگاه علوم پزشکی مبحث واگذاری زمین را مشخص نکرده است.
قادری افزود: نباید امیدمان به مذاکرات وین و تعاملات با سایر کشورها باشد، چون که هیچ کسی نمی تواند مشکل ما را حل کند و باید خودمان قدری در این راه اراده و توان بگذاریم.1401/05/18
23:09:58
0.0 / 5
399
تگهای خبر: برنامه , دولت , سایت , قاضی
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲
Namna خبرگزاری نام
خبرگزاری نام