فرمانده هوانیروز خبر داد

تجهیز ده ها فروند هلیکوپتر ارتش به سامانه دید در شب

تجهیز ده ها فروند هلیکوپتر ارتش به سامانه دید در شب

خبرگزاری نام: فرمانده هوانیروز ارتش اظهار داشت: امروز ده‍ها فروند هلیکوپتر به سامانه دید در شب مجهز شده اند و در برنامه داریم هلیکوپترهای دیگر را نیز به این سامانه مجهز نماییم.


به گزارش خبرگزاری نام به نقل از روابط عمومی ارتش، امیر سرتیپ یوسف قربانی در مراسم بزرگداشت عملیات مرصاد و رونمایی از ۲ فروند هلیکوپتر بازآماد شده که در پایگاه یکم رزمی هوانیروز کرمانشاه برگزار شد، اظهار نمود: توان و آمادگی رزمی بالگردهای هوانیروز جمهوری اسلامی ایران پنج درصد از قاعده جهانی بالاتر است.
وی به شعار ما می توانیم اشاره نمود و اضافه کرد: امروز این شعار در هوانیروز عملیاتی شده که نتیجه آن اورهال بالگردها پس از ۴۴ سال تحریم توسط نیروهای هوانیروز است.
فرمانده هوانیروز ارتش با اعلان اینکه بازآماد و قطعه سازی در هوانیروز یک نهضت بزرگ است، اشاره کرد: امروز نیروی زمینی و خصوصاً هوانیروز به یک قدرت بازدارنده تبدیل گشته و شیرازه آن نیز در طرح های لبیک نهفته است که همین مورد موجب بالندگی نیروهای زمینی می شود.
وی با اعلان اینکه هوانیروز در بحث به روز کردن بالگردها گام های بزرگی برداشته، افزود: امروز ده‍ها فروند هلیکوپتر مجهز به سامانه دید در شب شده اند و در برنامه داریم هلیکوپترهای دیگری را نیز به این سامانه مجهز نماییم.
به گفته ی ایشان، تعداد زیادی از خلبانان هوانیروز آموزش های لازم برای پرواز در شب را دیده اند و نیز در رزمایش های مختلف این سامانه عملیاتی شده است.
فرمانده هوانیروز ارتش اشاره کرد: سامانه دید در شب منحصر به چند کشور در دنیا است که جمهوری اسلامی با بومی سازی این صنعت توسط کارکنان هوانیروز با همکاری متخصصین وزارت دفاع و مراکز علمی دانش‍بنیان توانسته در زمره‍ی این معدود کشورها باشد.
وی با تاکید بر این که بالگردهای هوانیروز جمهوری اسلامی ایران مجهز به پیشرفته ترین و مجهزترین تسلیحات نظامی روز دنیا است، اظهار داشت: امروز قدرت تسلیحاتی ما برمبنای دوربُرد زدن، نقطه زدن و هوشمند بودن پایه گذاری شده و این قدرت در صحنه های عملیاتی رزمایش ها در هوانیروز به اثبات رسیده است.
امیر سرتیپ قربانی به نقش جمهوری اسلامی در راهبردهای کلان منطقه اشاره نمود و اظهار داشت: اقتدار جمهوری اسلامی ایران امروز چه در منطقه و چه در دنیا زبانزد تمام مفسرین و پژوهشگران نظامی است.
وی ادامه داد: امروز می بینیم هر تحولی که در دنیا می خواهد اتفاق بیفتد نقش جمهوری اسلامی و نقش نیروهای مسلح در دکترین نظامی آن یک نقش بی بدیل و تأثیر گذار است.
فرمانده هوانیروز ارتش اظهار داشت: زمانی که پای رژیم نحس صهیونیستی در مرزهای غربی و شمال غرب پیدا شد تانک های نیروی زمینی در کمتر از ۲۴ ساعت در این مرزها مستقر و با انجام یک رزمایش سنگین تو دهنی محکمی به این رژیم زد.
سرتیپ قربانی با گرامیداشت رشادت ها و جانفشانی های شهید سلیمانی و صیاد شیرازی، اظهار داشت: انقلاب اسلامی در طول ۴۴ سال عمر با برکت خود بارها مورد تهاجم دشمنان قرار گرفته است و امروز رویش های انقلاب اسلامی نسل جوانی است که روح ایثارگری و شجاعت در آنها وجود دارد.
منبع:

1401/05/08
18:55:34
0.0 / 5
470
تگهای خبر: آموزش , برنامه , حكم , متخصص
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۵
لینک دوستان خبرگزاری نام
Namna خبرگزاری نام
خبرگزاری نام