فلاحی:

توجه به مدارس دولتی به مدلول توجه به عدالت آموزشی است

توجه به مدارس دولتی به مدلول توجه به عدالت آموزشی است

به گزارش خبرگزاری نام یک عضو کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: کلاس های شلوغ و با کمترین امکانات آموزشی و تفریحی برای دانش آموزان مصیبت هایی است که در مدارس دولتی داریم، ازاین رو مسئله توجه به مدارس دولتی به مفهوم توجه به عدالت آموزشی است.


حجت الاسلام احمدحسین فلاحی در گفت و گو با ایسنا، با تاکید بر ضرورت توجه به مدارس دولتی و بالا بردن کیفیت این مدارس بیان کرد: در این رابطه ملاک را سخن مقام معظم رهبری می دانم که فرمودند نباید خانواده ها احساس کنند که اگر فرزندان خودرا به مدارس دولتی بفرستند از درس عقب می مانند و ضعیف هستند.
نماینده مردم همدان در مجلس اشاره کرد: مساله توجه به مدارس دولتی به مدلول توجه به عدالت آموزشی است. عمده مردم ما قدرت و هزینه این که فرزندانشان را به مدارس غیر انتفاعی بفرستند ندارند، فلذا باید از همین مدارس دولتی استفاده کنند.
این عضو کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس اشاره کرد: امروزه در مدارس دولتی آمار بسیار بالایی داریم که بطورمثال ۴۰ نفر به بالا در یک کلاس حضور دارند و با این شرایط معلم فقط باید دانش آموزان را آرام کند و دیگر از تدریس در اینجا بر نمی آید.
فلاحی با اعلان اینکه کلاس های شلوغ، باکیفیت پایین، فشرده و با کمترین امکانات آموزشی و تفریحی برای دانش آموزان مصیبت هایی است که در مدارس دولتی داریم، اشاره کرد: از جانب دیگر با کمبود معلم مواجهیم که حدود ۲۶۰ هزار معلم در کشور کم داریم و از سویی کیفیت آموزش در کشور پایین آمده است. همین طور ۵۰ هزار نیروی پشتیبانی کم داریم که بسیاری از مدارس ما فاقد یک سرایدار هستند و نیروهای پشتیبانی کمی دارند و این موارد همچون مشکلاتی است که در مدارس دولتی داریم، بدین سبب توجه ویژه به این موضوعات به رفاه، بهداشت و آبادانی مدرسه کمک می نماید.
ایشان سپس اشاره کرد: کار، بحرانی و اضطراری است که همه باید اهتمام بورزند که این مشکل حل شود.
این عضو کمیسیون آموزش مجلس در ارتباط با چگونگی ورود مجلس به این مساله و نظارت بر این مدارس عنوان کرد: روز یکشنبه (۲ مردادماه) در کمیسیون آموزش اختصاصا وزیر را درباب ساماندهی نیروهای آموزش و پرورش دعوت کردیم و تلاش می نماییم که کمیت و کیفیت آموزش را بالا ببریم و کمک نماییم که مشکلات آموزش و پرورش با امکاناتی که از دستگاه های دیگر برای آن تامین می نماییم، حل شود.
منبع:

1401/05/07
22:19:59
0.0 / 5
564
تگهای خبر: آموزش , دولت , زندان , كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۵
لینک دوستان خبرگزاری نام
Namna خبرگزاری نام
خبرگزاری نام