در جلسات جداگانه به ریاست معاون اول رییس جمهور صورت گرفت

بررسی مسائل آبی خوزستان، چهارمحال و بختیاری، اصفهان و یزد

بررسی مسائل آبی خوزستان، چهارمحال و بختیاری، اصفهان و یزد

خبرگزاری نام: جلسات مسایل مربوط به مسائل آبی چهار استان خوزستان، چهارمحال بختیاری، اصفهان و یزد به ریاست معاون اول رییس جمهور اجرا شد.


به گزارش خبرگزاری نام به نقل از ایسنا، در این جلسات جداگانه که با حضور معاون اول رییس جمهور و وزرای نیرو و جهاد کشاورزی و همین طور استانداران چهار استان و مسئولان ذیربط برگزار شد، چگونگی اجرا و نحوه تامین مالی و اختصاص اعتبارات طرح های کوتاه مدت تعدیل مشکلات آبی این استانها مورد بحث، بررسی و تصمیم گیری قرار گرفت.
در این نشست تکمیل طرح های آبرسانی تامین آب آشامیدنی و راه اندازی ۱۶۵ هزار متر مکعب مخزن در جهت پایداری ذخیره تامین آب آشامیدنی استان یزد مورد بررسی قرار گرفت.
همین طور در امتداد افزایش ظرفیت طرح انتقال آب نمک زدایی شده از خلیج فارس به فلات مرکزی مقرر شد، فاز دوم این طرح در ماه های آتی با سرمایه گذاری بخش خصوصی به بهره برداری برسد.
در این نشست گزارشی از تامین آب کشاورزی استان اصفهان در سال زراعی و افزایش ظرفیت تامین و انتقال آب آشامیدنی این استان در امتداد تامین مطمئن و پایدار آب آشامیدنی مراکز جمعیتی شهری و روستایی ارائه شد.
در ادامه نیز رفع مشکلات و تنش آبی استان چهارمحال و بختیاری مورد تاکید قرار گرفت و قرار شد طرح آبرسانی به ۱۴۴ مرکز جمعیتی روستایی با جمعیتی بیش از صد هزار نفر در این استان و همین طور طرح مطالعاتی جامع تامین آب مراکز شهری و روستایی و اجرای طرح های تامین و انتقال منابع آب در امتداد رفع تنش آبی مراکز شهری این استان هر چه سریعتر تکمیل و نهایی شود.
همین طور در این نشست درباب تکمیل طرح آبرسانی میان مدت غدیر با هدف افزایش ظرفیت تامین و ارتقای کیفیت آب شهرها و روستاهای استان خوزستان، تکمیل طرح های آبرسانی به مراکز روستایی با هدف تامین آب آشامیدنی، بهداشت و دام بیش از هزار روستا و تکمیل شبکه جمع آوری انتقال و تصفیه فاضلاب شهر اهواز با اولویت نقاط بحرانی بحث و بررسی و تصمیم گیری شد.
در ادامه نیز تاکید شد باتوجه به فصل گرما و ضرورت تکمیل طرح های آبرسانی در استان خوزستان، منابع مالی این طرح ها هر چه سریعتر تامین گردد.
منبع:

1401/03/31
22:57:08
0.0 / 5
447
تگهای خبر: كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴
Namna خبرگزاری نام
خبرگزاری نام