دبیركل حزب موتلفه اسلامی:

مخالف مذاکره ای که بوی سازش و تسلیم بدهد، هستیم

مخالف مذاکره ای که بوی سازش و تسلیم بدهد، هستیم

به گزارش خبرگزاری نام زنجان دبیرکل حزب موتلفه اسلامی اظهار داشت: دولت سیزدهم با برنامه جدید وارد صحنه شده و اساسا مورد اعتماد عموم جامعه است.اسدالله بادامچیان عصر امروز (۲۵ خردادماه) در حاشیه سفر یک روزه به زنجان، در نشست خبری، اظهار نمود: رئیس جمهور و هیئت دولت تلاش کرده اند اقدامات مختلفی در حوزه های مختلف داشته باشند که در بعضی موارد همچون مقابله با کرونا موفق بوده و در حوزه روابط بین الملل هم کارهای خوبی در دولت انجام شده است و این اقدامات در شرایطی محقق شده که فشار بالا بود.

وی خاطرنشان کرد: تنها موردی که مردم همچنان از دولت سیزدهم انتظار دارند، رفع مشکلات در ارتباط با تأمین معیشت است که دولت هم در همین راستا اقداماتی انجام داده ولی در بعضی موارد از نیروهای نابلد در دولت بهره برده شده که نمونه آنرا در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی شاهد بودیم که وزیر مربوطه به درستی استعفا داد؛ چون که به امور محوله آشنایی کافی نداشت. در وزارت صمت هم این مشکلات را داریم؛ چون که در مورد مشکلات در ارتباط با صنعت همچون تعادل بخشی قیمت ها و هم دغدغه های حوزه معدن، مشکلات پابرجا است، به همین خاطر احتمال استعفای وزیر مربوطه هم وجود دارد.

بادامچیان با اشاره به اینکه دولت رئیسی دولت حزبی نیست، افزود: موتلفه در دولت بعنوان حزب حضور ندارد، البته ما همه حمایت های خویش را از رئیس جمهور داریم، این در شرایطی است که در مقاطعی هم تذکرات لازم را برای برخی امور می دهیم.

وی با تکیه بر این که به دولت سیزدهم امیدوار هستیم، اظهار داشت: مبحث توسعه کشور بسیار حائز اهمیت می باشد و معتقدیم در توسعه متوازن باید از همه امکانات بهره برد که البته این اقدام انجام شده است ولی باید بیشتر از این باشد.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی با تکیه بر این که حزب موتلفه سهم خواه و طلبکار هیچ دولتی نیست، اضافه کرد: ما همیشه آماده کمک به دولت ها هستیم. موتلفه حزب نظام بوده و هیچ وقت از چارچوب خود خارج نشده است.

بادامچیان در ادامه و در پاسخ به سئوالی در مورد مذاکرات، اظهار نمود: برجام و مذاکرات مبحث بین المللی است. در مذاکره نتیجه مذاکره مطرح است و ما معتقد بودیم اگر مذاکره نکنیم، در دنیا ضد کشور تبلیغات می کنند اما با مذاکره ای که بوی سازش و تسلیم بدهد، مخالف هستیم.

وی افزود: برجام نقاط مثبت و منفی خویش را داشت. ما در ارزش ها و دیدگاه ها مقاوم بودیم. دولت سیزدهم هم با قدرت وارد مذاکره شد و مواضع خویش را بسیار محکم بیان کرد. البته باید بگوییم ما خواستار برقراری تحریم ها نیستیم و نمی خواهیم تحریم باقی بماند ولی از حق خود هم کوتاه نمی آییم.

بادامچیان تصریح کرد: از نظر ما مذاکره در صورت تأمین مصالح مملکت صحیح است ولی این که تسلیم شویم، مخالف آن هستیم. البته به این نکته هم باید توجه کرد که تحریم همه مشکل نیست، بلکه نقش مزاحم را ایفا می کند و این در شرایطی است که مشاهده می نماییم در شرایط تحریم تراز مالی کشور درحال اصلاح است.

بادامچیان ضمن اشاره به این که احزاب اگر به معنای ملی باشند، بطور حتم برنامه ملی و روابط بین المللی دارند، خاطرنشان کرد: حزب موتلفه اسلامی از سال ۴۱ که آغاز به کار کرده و نقش آنرا در ادوار مختلف انقلاب مشاهده می نماییم، وظیفه ای کلان در انقلاب دارد و سابقه نشان داده است که در هر اموری که از اعضای ما وارد شده اند، موفق عمل کرده اند.

وی در ادامه ضمن اشاره به انتقادات مطرح شده در ارتباط با عملکرد بعضی از نمایندگان مجلس و دخالت آنها در انتصابات، اظهار داشت: نماینده نباید در انتصابات دخالت داشته باشد، البته نسبت به آن هم نباید بی تفاوت باشد.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی خاطرنشان کرد: مساله حرکت مردم سالارانه، بدون تحزب پیش نمی رود. فعالیت احزاب مهم بوده و احزاب برای کشور نیروسازی می کنند که حزب موتلفه اسلامی هم در این خصوص قدم برداشته است.

بادامچیان همینطور به مبحث اعتماد عمومی در کشور اشاره نمود و خاطرنشان کرد: پایه انقلاب مردم اعتماد بود و اعتماد مردم به امام راحل، رهبر معظم و انقلاب باقی بوده و دلیل عصبانیت استکبار هم همین قضیه است. اعتماد عمومی به نظام سبب شده است که مردم متوجه شرایط باشند، هر چند باید عنوان نماییم که باید کاری نماییم تا قشر کم درآمد جامعه گرفتار مشکل نشوند.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی تصریح کرد: متاسفانه دولت اصلاح طلبان و در دولت دوم احمدی نژاد کاری کردند که مردم اعتمادشان را از دست دادند؛ ازاین رو اگر اصوالگرایان هم نتوانند خوب کار کنند، مردم با کسی عهد اخوت نبسته اند.

منبع:

1401/03/25
23:58:04
0.0 / 5
524
تگهای خبر: برنامه , حكم , دولت , مجلس
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
Namna خبرگزاری نام
خبرگزاری نام