جلسه شورای اداری استان تهران

منصوری: تهران از امن ترین استانهای کشور است

منصوری: تهران از امن ترین استانهای کشور است

استاندار تهران اظهار داشت: برنامه ریزی ویژه ای برای طرح جوانی جمعیت و پشتیبانی از قانون خانواده انجام شده است و در تمامی کارها محوریت را به گروههای مردمی و جهادی می دهیم تا از این ظرفیت، بیشترین بهره را ببریم.


به گزارش خبرگزاری نام به نقل از ایسنا، محسن منصوری در جلسه شورای اداری استان تهران با تکیه بر اینکه «در سطح تهران وفاق، همدلی و هماهنگی بین تمام ارکان مدیریتی و حاکمیتی وجود دارد»، اظهار نمود: اعضای دولت و نمایندگان دولت و تمامی دستگاه ها با هم همراه و پیگیر مشکلات کشور هستند. در حوزه امنیت هم از نظر شاخصهای امنیت وضعیت خوبی داریم و استان تهران یکی از امن ترین استانهای کشور است. البته این به این معنا نیست که در سطح استان هیچ اتفاقی نمی افتد، ولی در اتفاقات مهم مثل قطع سامانه سوخت مدیریت خوبی انجام شد و عملکرد همکارانم در عادلانه سازی یارانه ها کار بزرگی بود که با اعتماد مردم به دولت، مبحث عادلانه سازی یارانه ها در تهران با کمترین حاشیه ای انجام شد.
وی ادامه داد: تمرکز زدایی از سطح شهر تهران شروع شده است. تشکیل فرماندهی های ویژه در شرق و غرب استان تهران را پیگیری کرده ایم. در حوزه اقتصادی در سال۱۴۰۰ کاهش مستمر نرخ بیکاری را در استان تهران داشتیم و تمام تعهدات در حوزه اشتغال محقق شد. همینطور ۱۲۰ درصد تحقق اشتغال در استان تهران به وجود آمد و بیکاری در استان به زیر ۶ درصد رسید که پایین نرخ بیکاری در کشور است. دراین دولت حدود ۴۰۰ واحد تولیدی کامل احیا شد و برخی از گره های ۵۰ ساله صنعت استان تهران در این دولت بازگشایی شد. با توجه توجه شعار سال و دستور رئیس جمهوری، هزار هکتار توسعه پارک و علم و فناوری تصویب و ابلاغ گردیده است.
منصوری خاطرنشان کرد: خیلی از دستگاههای حاکمیتی و امنیتی در سطح استان تهران عمق و امتدادی ندارند، ازاین رو یکی از کارهای فوری، تغییر مدل و ساختارهای سیاسی، حکمرانی و اجرایی است؛ چونکه ما به یک نظام حاکمیتی یکپارچه در استان تهران نیاز داریم و در حوزه عمرانی تکمیل پروژه های نیمه تمام را در اولویت قرار دادیم و از ظرفیت های داخلی شهرهای اطراف بهره برده ایم. در زمینه تکمیل شبکه حمل و نقل ریلی و الحاق آن به متروی تهران، پیگیری های جدی صورت گرفته است، با ساخت وسازهای غیرمجاز مقابله شده و ساماندهی لازم درحال شکل گیری است.
منصوری خاطرنشان کرد: در زمینه اقدامات استانداری در حوزه فرهنگی - اجتماعی، ساماندهی معتادان متجاهر درحال پیگیری است. برنامه ریزی ویژه ای برای طرح جوانی جمعیت و پشتیبانی از قانون خانواده انجام شده و تقسیم کار صورت گرفته است. در تمامی کارها محوریت را به گروههای مردمی و جهادی می دهیم تا از این ظرفیت بیشترین بهره را ببریم.
وی تصریح کرد: خوشبختانه لشکری از جوانان انقلابی در بدنه دولت مستقر شدند. جوان سازی در بدنه مدیریتی رخ می دهد. تعداد زیادی از مدیران ما جوان هستند. تسلط، تعهد، ظرفیت و توان مدیریتی در کنار جوانی مدنظر قرار گرفته است. البته در حوزه هایی مانند تأمین برق می طلبد که وزارت نیرو اقداماتی انجام دهد. مساله آلودگی هوا و مسائل ناشی از آن و همینطور حمل و نقل و حل معضل ترافیک هم نیازمند یاری هیئت دولت می باشد.1401/03/05
16:31:19
0.0 / 5
624
تگهای خبر: ابلاغ , برنامه , پروژه , حكم
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
Namna خبرگزاری نام
خبرگزاری نام