خطیب زاده:

سال جدید شروع کارهای بزرگ برای حوزه مشترک تمدنی ما است

سال جدید شروع کارهای بزرگ برای حوزه مشترک تمدنی ما است

خبرگزاری نام: سخگوی وزارت امور خارجه اظهار داشت: معتقد هستیم سال جدید شروع کارهای بزرگ برای حوزه مشترک تمدنی ما است و به مفهوم دقیق تر سیاست همسایگی ما در این عرصه تجلی پیدا خواهدنمود.به گزارش خبرگزاری نام به نقل از مهر، سعید خطیب زاده سخنگوی وزارت امور خارجه عصر امروز (چهارشنبه) در مراسم نوروز دیپلماتیک ۱۴۰۱ در جمع سفرای خارجی مقیم تهران و سایر مهمانان شرکت کننده در این برنامه، اظهار داشت: در همین ابتدا رسیدن بهار و نو شدن عالم را تبریک عرض می کنم و به نیابت از وزارت امور خارجه و وزیر امور خارجه جناب آقای امیر عبداللهیان و همسر محترمشان خدمت شما همه عزیزان خیر مقدم عرض می کنم.
وی اضافه کرد: خیلی خرسندم که در طلیعه قرن جدید شمسی میزبان شما مقامات عالی رتبه و خانواده های محترم هستیم.
سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان اشاره کرد: نوروز آئین کهن و ماندگار است. از جیحون تا فرات، از غرب چین تا آناتولی، از هند و افغانستان در شرق تا بین النهرین در غرب و از سین کیانگ تا دامنه های شمالی قفقاز بزرگ در شمال و آسیای صغیر به این حکایت نیاکان دل بستند.
خطیب زاده اظهار داشت: جشن نوروز هزاران سال است که در فلات ایران و در بین اقوام ملت های حوزه تمدن مشترک جشن گرفته می شود و نیاکان ما چه خوش سلیقه بودند که در تعادل بهاری سال را، نو می کردند.
وی اشاره کرد: سده جدید شمسی با شروع کار دولت جدید و سیاست های خارجی جدید همزمان شده است که برای ما معنا و خجستگی مضاعفی دارد.
سخنگوی دستگاه دیپلماسی گفت: معتقد هستیم نوروز و سال جدید شروع کارهای بزرگ برای حوزه مشترک تمدنی ما است و به مفهوم دقیق تر سیاست همسایگی ما در این عرصه تجلی پیدا خواهدنمود.
خطیب زاده اضافه کرد: این فستیوال طبیعت که بیش از همه پیام آور شادی و دوستی است، فرصتی فراهم می آورد تا مبانی مشترک بشری مان را تقویت نماییم و جشن بگیریم.
وی اشاره کرد: امروز جهان بیش از هر زمان دیگری به ندای تمدنی صلح و گفتگو و همزیستی مسالمت آمیز نیاز دارد.
سخنگوی وزارت امور خارجه اظهار داشت: سیاست خارجی دولت مردمی در نظر دارد که مبتنی بر این مولفه های مشترک آینده مشترکی را در این منطقه رقم بزند تا دوستی ها بیشتر و مهربانی ها ملموس تر شود و وحدت میان ملت های وفادار افزایش یابد.

1400/12/25
19:03:01
0.0 / 5
753
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱
لینک دوستان خبرگزاری نام
Namna خبرگزاری نام
خبرگزاری نام