رئیس كمیسیون امورداخلی كشور:

افزایش تعرفه های پزشکی قابل قبول نیست

افزایش تعرفه های پزشکی قابل قبول نیست

رئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: اگر بیمه ها به تعهدات خود عمل کنند هم حقی از پزشکان ضایع نمی گردد و هم فشار مضاعفی بر مردم وارد نخواهد شد.


محمدصالح جوکار در گفت و گو با ایسنا، درباره پیشنهاد افزایش ۶۰ درصدی تعرفه خدمات پزشکی در سال آتی، بیان نمود: در شرایط فعلی اقتصادی باید به مشکلات مردم توجه کرد و تا جای ممکن رعایت حال مردم را کرد و نباید بگونه ای رفتار شود که فاصله ها بیشتر شود، پزشکان همواره بعنوان خادمان عرصه سلامت برای جامعه با ارزش بوده اند اما در شرایطی که مردم در شرایط سخت اقتصادی به سر می برند اگر قرار باشد که تعرفه های خدمات درمانی افزایش یابد، مردم با مشکلات جدی روبرو می شوند.
ایشان در ادامه اظهار نمود: در چنین شرایطی بطور قطع افزایش تعرفه های پزشکی قابل قبول نیست، البته ما معتقد هستیم که حق پزشکان هم نباید ضایع شود و این بیمه ها هستند که باید در این میان به تکالیف خود عمل کنند، آن وقت هم حقی از پزشکان ضایع نمی گردد و هم فشار مضاعفی بر مردم وارد نخواهد شد.
نماینده مردم یزد در مجلس شورای اسلامی، خاطرنشان کرد: بیمه ها باید هم زمینه درمان کم هزینه را برای مردم فراهم نمایند و هم به تعهدات خود در برابر پزشکان عمل کنند. هر قشری در جامعه حق و حقوقی دارد نظیر پزشکان، اما نهادهای متولی هم در این میان حضور دارند که باید به تعهدات خود عمل کنند. نهادهای بیمه گر باید به تکالیف خود در حوزه عرضه خدمات درمانی عمل کنند تا نه فشاری به مردم وارد شده و نه حق پزشکان ضایع شود.1400/11/04
11:15:38
0.0 / 5
897
تگهای خبر: خدمات , مجلس
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۴
Namna خبرگزاری نام
خبرگزاری نام