نامه نگاری کمیته امداد با مجلس برای افزایش ۴۰ درصدی مستمری مددجویان

نامه نگاری کمیته امداد با مجلس برای افزایش ۴۰ درصدی مستمری مددجویان

معاون حقوقی و امور مجلس کمیته امداد از نامه نگاری این نهاد با کمیسیون تلفیق و رییس مجلس شورای اسلامی برای پیگیری افزایش 40 درصدی مستمری مددجویان آگاهی داد.


به گزارش خبرگزاری نام به نقل از ایسنا، جعفر صباغیان با حضور در برنامه ای رادیویی اظهار داشت: ماده ۷۹ قانون برنامه ششم توسعه کشور با صراحت عنوان می کند که دولت موظف است در طول اجرای برنامه، علاوه بر پرداخت یارانه، مستمری مددجویان کمیته امداد و سازمان بهزیستی را برمبنای ۲۰ درصد حداقل حقوق مصوب شورای عالی کار پرداخت کند.
وی با اعلان اینکه حداقل حقوق کارگران در سال ۱۴۰۰ رقمی حدود ۲ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان است، اضافه کرد: حتی با افزایش ۴۰ درصدی مستمری مددجویان، باز هم قانون در مورد مستمری ها محقق نمی گردد.
معاون حقوقی و امور مجلس کمیته امداد با تعریف فقر مطلق در جامعه، اظهار نمود: هر فرد یا خانواری که توانایی تامین حداقل های معیشتی خودرا نداشته باشد زیر خط فقر به حساب آمده و دولت و حاکمیت موظف است کمک های ویژه به آنان داشته باشد.
صباغیان اشاره کرد: بر طبق محاسبات انجام شده و شرایط اقتصادی، تامین حداقل کالری مورد نیاز برای یک فرد، رقمی حدود ۳۲ هزار تومان در روز را شامل می شود که مستمری باید برهمین اساس پرداخت گردد.
وی با اشاره به این که سال قبل مستمری مددجویان به طور متوسط ۶۷ درصد رشد داشت، افزود: متاسفانه تورم افسارگسیخته خصوصاً در اقلام خوراکی، این افزایش مستمری را خنثی کرد.
معاون حقوقی و امور مجلس کمیته امداد اظهار داشت: هم اکنون مستمری مددجویان بر طبق تعداد اعضای خانوار از ۳۵۰ هزار تا یک میلیون و ۱۰۰ هزار تومان پرداخت می شود که نظر دولت رشد ۲۰ درصدی این ارقام است اما پیشنهاد کمیته امداد حداقل ۴۰ درصد افزایش مستمری است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کمیته امداد، صباغیان اشاره کرد: در همین زمینه مذاکراتی با کمیسیون تلفیق و رییس مجلس شورای اسلامی انجام شده و پیشنهاد افزایش ۴۰ ردصدی مستمری در کمیسیون تلفیق به تصویب رسیده است که امیدواریم در بررسی های نهایی نیز به تایید برسد.1400/10/26
12:47:44
0.0 / 5
756
تگهای خبر: برنامه , دولت , قانون , مجلس
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۲
Namna خبرگزاری نام
خبرگزاری نام