حسینی:

دولت انقلابی و ولایی سر کار آمده است

دولت انقلابی و ولایی سر کار آمده است

معاون پارلمانی رئیس جمهور اظهار داشت: دولت انقلابی و ولایی سر کار آمده است همه باید جهادی تلاش کنند تا مشکلات کشور برطرف شود.


به گزارش خبرگزاری نام به نقل از ایسنا، سید محمد حسینی معاون پارلمانی رییس جمهور در مراسم بزرگداشت دانشمند فقید، زنده یاد علی اکبر رنجبر کرمانی با اشاره تلاش برخی برای ارائه اطلاعات نادرست از تاریخ معاصر ایران، اظهار نمود: امروزه در داخل و خارج کشور افراد و موسساتی، تعمد دارند که تاریخ معاصر ما را تحریف کنند و برعکس جلوه بدهند و درباریان خائن رژیم ستم شاهی را بعنوان خادم معرفی و کاری کنند انسان های مبارز به فراموشی سپرده شوند.
حسینی افزود: بتازگی مصادف با سالگرد شهادت «رئیسعلی دلواری» بود که با عنوان روز مبارزه با استعمار انگلیس نام گرفته است. بسیاری از تصاویر، اسناد و مدارکی که این شخصیت مبارز در آن فعالیت داشته را محو کردند. با این وجود نام بزرگانی مانند او یا میرزا کوچک خان جنگلی، شیخ محمد خیابانی و دیگر مبارزان به فراموشی سپرده نمی گردد.
معاون پارلمانی رییس جمهور بیان کرد: کاری که مورخان انقلابی و مراکز و موسسات تاریخی کشور انجام می دهند بسیار باارزش است و موجب می شود فرزندان ما و آیندگان بدانند چهره ها و شخصیت ها چه سابقه ای داشتند.
وی با اشاره به برخی اتفاقات اوایل انقلاب، افزود: در این زمینه مقام معظم رهبری فرمودند که « بعضی ها می خواهند درباره اتفاقات دهه ۶۰ جای جلاد و شهید را عوض کنند» برای همین هم در بیانیه گام دوم تاکید نمودند جوانان تاریخ را خوب بیاموزند.
حسینی اشاره کرد: این کار بسیار بهادار ای است که دانشمندان و نویسندگان متعهد و مومن حقایق تاریخی را بیان می کنند. تاریخ نگاری یکی از ابعاد و مظاهر فرهنگ و هویت ما است. چیزی نیست که مربوط به گذشته باشد و تمام شود. اگر این طور بود که در قرآن درباره انبیا این همه سخن گفته نمی شد و همه اینها برای عبرت آموزی است و درس آموزی فراوانی دارد.
معاون پارلمانی رییس جمهور در ادامه اشاره کرد: در نظرگاه امام راحل تاریخ یک درس عبرت است و باید از تاریخ عبرت گرفته شود و حوادث تاریخی باید سرمشق ما باشد.
وی ادامه داد: اگر انقلاب اسلامی به ثمر رسید و اگر 42 -43 سال باوجود همه دشمنی ها این شجره طیبه تنومند و تناور را پر از خیر و برکت کرده به خاطر این است که ما از تاریخ درس گرفته ایم. برای همین کسانی که دست به قلم هستند و تاریخ را می نویسند بسیار کار باارزش و انقلابی انجام می دهند.
حسینی با اشاره به شخصیت مرحوم «علی اکبر رنجبر کرمانی» اظهار داشت: این مرحوم از همان دوران کودکی با مرام مبارزه گری انقلاب آشنا بود و در اوایل انقلاب با حزب جمهوری اسلامی همکاری داشت. در دوران دفاع مقدس، از میهن خود دفاع کرد و زمانی هم با قلم از آرمان ها و اهداف بالای انقلاب دفاع کرد.
معاون پارلمانی رییس جمهور تصریح کرد: ورود به عرصه تاریخ نگاری تحلیلی و موشکافانه عرصه ای است که جرأت و جسارت می خواهد و باید کسانی که می آیند و این کار بزرگ را به عهده می گیرند را ترغیب و تشویق کرد.
حسینی اشاره کرد: اگر ملت ما می خواهد به اهداف بلند برسند جز مجاهدت و سخت کوشی و تلاش راهی وجود ندارد و الان که دولت انقلابی و ولایی سر کار آمده است همه باید جهادی تلاش کنند تا مشکلات کشور برطرف شود.1400/06/15
21:35:01
0.0 / 5
973
تگهای خبر: دولت , زندان
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
Namna خبرگزاری نام
خبرگزاری نام