حضور وزیر پیشنهادی نیرو در جلسه بامداد کمیسیون انرژی

حضور وزیر پیشنهادی نیرو در جلسه بامداد کمیسیون انرژی

خبرگزاری نام: سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی از ارائه برنامه وزیر پیشنهادی نیرو به نمایندگان در جلسه بامداد این کمیسیون آگاهی داد.


مصطفی نخعی در گفت و گو با ایسنا، ضمن تشریح جلسه امروز بامداد کمیسیون انرژی مجلس، بیان کرد: در جلسه بامداد امروز کمیسیون آقای محرابیان وزیر پیشنهادی نیرو حضور بهم رساندند. در ابتدا ایشان برنامه های خودرا برای اداره وزارت نیرو به اعضای کمیسیون ارائه کردند. موضوع خاموشی برق یکی از مواردی بود که در برنامه ایشان به آن پرداخته شده بود.
ایشان سپس اظهار نمود: خاموشی برق ناشی از ناترازی در تولید و مصرف برق است. حدودا ۱۳ هزار مگاوات ناترازی در تولید و مصرف برق داریم. ایشان برنامه های خودرا مطرح نمودند و اشاره کردند در طول چهار سال پیش رو اگر بعنوان وزیر نیرو انتخاب بشوند، چه میزان از این ناترازی تولید را جبران خواهند کرد و چه گام هایی در این عرصه برخواهند داشت.
سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس در ادامه اشاره کرد: عمده برنامه ایشان در بحث تولید برق این بود که در بخش صنایع پرمصرف مقداری برق توسط خود این واحدها برای مصرفشان تولید شود. تبدیل نیروگاه های گازی به سیکل تلفیقی از دیگر برنامه های ایشان بود که جزئی از پروژه های بر زمین مانده است و باید تکمیل شود. تمرکز بر انرژی های تجدیدپذیر و مدیرت مصرف سوخت از دیگر برنامه های ایشان بود.
ایشان سپس اشاره کرد: وزیر پیشنهادی نیرو معتقد بودند که با این اقدامات می توان تا ۴۰ هزار مگاوات میزان تولید برق را افزایش داد. در زمینه آب نیز بحث ها مفصلی انجام شد. درباب مدیریت مصرف آب و مدیریت آب های مرزی و افزایش راندمان نیروگاه نیز برنامه های خودرا ارائه کردند.
او در آخر اضافه کرد: پس از ارائه برنامه از طرف ایشان همکاران ما در کمیسیون انرژی دغدغه های خودشان و نقطه نظراتشان را مطرح نمودند. نهایتاً وزیر پیشنهادی نیز به سوالات و ابهامات نمایندگان پاسخ داد. ما جمع بندی نهایی را باتوجه به برنامه های ارائه شده از طرف وزیر پیشنهادی نیرو خواهیم داشت و آنرا به هیات رئیسه تحویل خواهیم داد. طبق برنامه ای که از طرف هیات رئیسه مجلس در نظر گرفته شده هر کمیسیونی باید جمع بندی خودرا در قالب یک گزارش در صحن علنی پیش از صحبت های وزیر پیشنهادی ارائه کند و ما درباب وزیر پیشنهادی نفت و نیرو این اقدام را انجام خواهیم داد.
منبع:

1400/05/23
22:01:10
0.0 / 5
1021
تگهای خبر: برنامه , پروژه , مجلس
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۵
Namna خبرگزاری نام
خبرگزاری نام