ایزدخواه :

حضور نمایندگان در دولت خسارت محض است

حضور نمایندگان در دولت خسارت محض است

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: کناره گیری هر نماینده از مجلس شورای اسلامی جهت حضور در دولت خسارت محض است و شائبه سبک شمردن جایگاه مجلس را به دنبال دارد.روح الله ایزدخواه در گفتگو با خبرنگار مهر، با انتقاد از سهم خواهی بعضی از نمایندگان مجلس و اصرار به حضورشان در دولت، عنوان کرد: کسانی که در انتخابات مجلس یازدهم داوطلب شدند و خودشان را در معرض انتخاب مردم قرار دادند، باید به وظایف خود در چارچوب نمایندگی مجلس پایبند باشند.
وی بیان نمود: نمایندگانی که این روزها به دنبال کنارگیری از مجلس و حضور در دولت هستند، باید بگویند که اگر اعتقادی به مجلس شورای اسلامی نداشتند، پس چرا نامزد انتخابات مجلس شدند؟
نماینده مردم تهران در مجلس خاطرنشان کرد: آنان می دانستند که دولت جدید در سال ۱۴۰۰ روی کار می آید و اگر تمایل زیادی به حضور در دولت داشتند، می توانستند صبر کنند تا در دولت به مردم خدمت کنند و نباید نامزد انتخابات مجلس می شدند.
ایزدخواه با تکیه بر این که نمایندگان نباید خواهان حضور در دولت باشند، افزود: کناره گیری هر نماینده از مجلس شورای اسلامی خسارت محض است و امکان دارد شائبه سبک شمردن جایگاه مجلس را هم به دنبال داشته باشد.
وی با اشاره به اینکه نمایندگان مجلس نباید سِمت نمایندگی مجلس را در مقابل فعالیت در دولت سبک بشمارند، اظهار داشت: در کشور قحط الرجال نداریم که نمایندگان مجلس به دنبال حضور در دولت باشند.
نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: نیروهای زبده و لایق بسیار زیادی در خارج از مجلس وجود دارند و این طور نیست که فکر نماییم برای یک پُست دولتی هیچ فردی وجود ندارد و باید حتما نمایندگان مجلس از سمت نمایندگی خود انصراف دهند و در دولت حضور یابند.
ایزدخواه بیان نمود: نمایندگانی که به شدت اصرار دارند تا در دولت کار کنند، می توانند منتظر بمانند تا این مجلس به پایان برسد و سپس در دولت خدمت کنند.


1400/04/22
16:06:43
0.0 / 5
1025
تگهای خبر: دولت , مجلس , نمایندگی
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
Namna خبرگزاری نام
خبرگزاری نام