مهرعلیزاده در گفت وگو با مردم آذربایجان شرقی:

باید راه را برای تلاش اقوام مختلف كشور باز كرد

باید راه را برای تلاش اقوام مختلف كشور باز كرد

آذربایجان شرقی نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری اظهار داشت: باید راه را برای تلاش اقوام مختلف کشور باز کرد چونکه وجود قومیت ها، فرهنگ ها و زبان های مختلف برای کشورمان غنیمت است و من از ظرفیت همه آنها استفاده خواهم کرد.محسن مهرعلیزاده، روز شنبه در برنامه تبلیغاتی شبکه استانی سهند، ضمن اشاره به جانفشانی و فداکاری ترک زبانان در طول تاریخ و نقش آنان در پیروزی مشروطه، اظهار داشت: آذربایجان مهد غیرت، همت، مردانگی و بزرگی و مایه سربلندی ایران بوده و سرزمین شعر، شعور، فلسفه، علما، شهدا و سرداران نامی ایران است.

وی با اشاره به اینکه آذربایجان افتخار ایران است و من افتخار می کنم که ترک بوده و مراغه ای هستم، اظهار داشت: در این انتخابات با همت مردم کاری خواهم کرد تا غیرت، شجاعت، مسئولیت پذیری، پرتلاشی و وطن پرستی باردیگر در سطح عالی در وطن حاکم شود.

این نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ضمن اشاره به افتخار آفرینی های مردم آذربایجان اظهار داشت: حالا شرایط کشور خیلی مناسب نمی باشد و داشتن ایرانی با غیرت، با همت، با سابقه و تمدن ایرانی و اسلامی احتیاج به جوانان برومند، عاقل و آگاه و منابع انسانی بسیار پرارزش دارد که این پتانسیل در کشور ما وجود دارد.

وی اظهار داشت: اگر رئیس جمهور شوم موقعیت آذربایجان را در توسعه و تجارت باز خواهم گرداند و از خاک نشینی محصولات معدنی مانند مس سونگون جلوگیری خواهم کرد.

وی، ایجاد صنایع تبدیلی و افزایش ارزش افزوده محصولات معدنی، رفع مشکل بیکاری و معیشت مردم، جلوگیری، تخصیص بودجه مناسب برای احای دریاچه ارومیه، پشتیبانی از حقوق اقوام و به رسمیت شناساندن حق تدریس به زبان مادری، پیشگیری از غارت سرمایه های کشت و صنعت مغان و ماشین سازی تبریز، بازگرداندن صنایع مادر به استانهای ترک نشین، تقویت گمرکات، پایانه های مرزی و بازارچه مشترک مناطق آزاد استان و ایجاد فرهنگستان زبان و ادبیات ترکی را که برخلاف وعده رئیس جمهور عملی نشد، از برنامه های دولت خود برای آذربایجان اعلام نمود.

مهرعلیزاده تصریح کرد: حالا پس از ۴۲ سال از انقلاب، فردی از دیار ستارخان، باقرخان و علمای آذربایجان آمده تا باردیگر آذربایجان را به جایگاه اصلی خود بازگرداند.

وی با ذکر عبارت « زنده باد آذربایجان زنده باد ایران» تصریح کرد: پس از عمری تلاش در سنگرهای مختلف انقلاب، اینک در سنگر انتخابات حضور یافته ام و به امید فضل الهی و به اتکای همه ایرانی ها و ترک زبانان غیرتمند در سرتاسر ایران، چشم دوخته ام تا این دفعه مردم به کار، تلاش و کوشش رای دهند.

وی افزود: دولت من، ادامه دولت اصلاحات و دولت سوم خاتمی است که پاسپورت ایرانی ها در آن زمان در دنیا ارزش داشت، در آن دوران مردم در رفاه بودند، پول ملی ارزش داشت، تورم و گرانی کنترل شده بود و نشاط اجتماعی در جامعه حاکم بود.

وی با اشاره به اینکه تنش زدایی با ملت های دنیا و کشورهای همسایه از افتخارات دولت اصلاحات است، اضافه کرد: من بعنوان معاون دولت اصلاحات و استاندار این دولت آمده ام تا همان راه را برای جوانان امروزی باز کنم.

مهرعلیزاده تصریح کرد: مردم ایران مردمی باغیرت و صلح جو هستند و به هموطنان خود و سایر مردم احترام می گذارند ولی اگر کسی با آنان عناد و دشمنی کند با آنها به شدت برخورد می کنند خواه از جانب دشمن خارجی باشد یا داخلی.

وی با اشاره به اینکه ایرانی ها شایسته زندگی برازنده ایرانی هستند، افزود: اسم دولت خویش را «دولت زندگی» گذاشته ام یعنی زندگی جوان، مردم با معیشت مناسب، زندگی پرافتخار، زندگی با دانش، بدون شنیدن زور، زندگی آزادگی، پرنشاط، بدون مرگ، نفرت و بدون نگرانی آینده فرزندان، زندگی امید به آینده، زندگی سلامت و تندرستی و بدون تنش با دنیا و همسایه هاست.

وی خاطرنشان کرد: مردم ایران آزاده، شیعه، سنی، آشوری، مسیحی، عرب، کرد، لر، ترکمن، سیستانی و بلوچ هستند و این اقوام به صورت نقاشی بسیار زیبا در کنار هم و با هم همراهی و همسویی داشته و در زندگی همدرد هم هستند.

این نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری اظهار داشت: هیچ کس اجازه گرفتن زندگی با عزت از مردم ایران را ندارد و مردم ایران عزادار حسین(ع) هستند چونکه حسین(ع) را مظلوم و آزاده دیده اند که برای رسیدن به آزادی و آزادگی به شهادت رسید.

وی با تکیه بر زندگی شرافتمندانه انسانی، اظهار نمود: مردم ایران آزادگی را بزرگترین نعمت می دانند چونکه آزادگی صفت خداوندی است که در روح انسان دمیده تا جز خالق خود کس دیگری را نپرستند.

وی تصریح کرد: نظم، انضباط، ایثار، ازخودگذشتگی، زیبایی بزرگی انسان، زیبایی حفظ حرمت خداوند، عزت گذاشتن به خلقت خداوند را باید حفظ کرد و در جامعه باید عقل و دین و رای مردم حاکم باشد و جمهوریت یعنی رای، نظر و فکر مردم و اگر دین نباشد نه انسانیت نه اسلامیت می ماند.

این نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری خطاب به مردم اظهار داشت: به کسی رای دهید که دلسوز شما است و نمی خواهد به شما زور بگوید و شما را بترساند بلکه می خواهد خودش را در اختیار شما بگذارد و به مردم خدمت کند.

وی ضمن اشاره به این که دست تمام ایرانی ها را به گرمی می فشارد، اضافه کرد: ما ترک ها غیرت و همت داریم و مردم آذربایجان افرادی کاری هستند و در شهرهای مختلف کشور کار می کنند.

وی افزود: الان حدود ۴۰۰ هزار نفر اقوام ترک به دلیل عدم حمایت، باغ و زمین خویش را رها کرده و به تهران آمده اند و الان جزو رفتگران در تهران هستند و مهاجرت آنها به شهرهای مختلف برای انجام کار به دلیل نابسامانی، بی برنامه گی و توجه نکردن مسئولان به آنها است.

مهرعلیزاده اظهار داشت: در دولت من باید با مردم شفاف بود و همه چیز در اختیار مردم باشد، فساد را ریشه کن و رانتخواری را از بین خواهم برد و باید قانون و مردم حاکم باشد.

وی اظهار نمود: افزایش پنج برابری یارانه بر مبنای منابع مشخص، اشتغالزایی، وصل کردن راه آهن سراسری به راه آهن جمهوری آذربایجان، پشتیبانی از صنایع بومی و سنتی بخصوص فرش از دیگر برنامه های من در ریاست جمهوری است.

مهرعلیزاده، با اشاره به اینکه در دولت های گذشته برنامه عملیاتی قابل عمل برای اداره کشور وجود نداشت، افزود: ضمن احترام به همه زحمات آنها، حاصل کار آنها سبب شده تا امروز بخش عظمی از جامعه تنگدست و بیکار باشند و فاصله شدیدی بین درآمد و هزینه ها و شکاف اجتماعی بین مردم با مردم و مردم با دولت بوجود آمده است.

وی یادآوری کرد: اگر امروز تصمیم نگیریم دور از همه عیب ها و ناکارآمدی ها یک دولت کاربلد و با برنامه انتخاب نماییم، وضعیت کشور تغییر نخواهد کرد.

مهرعلیزاده، اضافه کرد: این برهه، مقطع حساس تغییر در تاریخ است تا ایران به جایگاه برازنده ایرانی برسد و امید است پس از انتخاب با کمک مردم بتوانم به وعده های خود جامع عمل بپوشانم.

انتنهای پیام


1400/03/22
22:00:18
0.0 / 5
1013
تگهای خبر: برنامه , دولت , زندان , قانون
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
Namna خبرگزاری نام
خبرگزاری نام