مهرعلیزاده در رادیو جوان:

كنكور را حذف خواهم كرد

كنكور را حذف خواهم كرد

نامزد انتخابات ریاست جمهوری اظهار داشت: ظرفیت ها اجازه می دهند دانشجو برمبنای شاخصهای دیگر انتخاب گردد بدین جهت حذف کنکور از برنامه ها اساسی بنده است.به گزارش خبرگزاری نام به نقل از مهر، محسن مهرعلیزاده نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری، عصر امروز (سه شنبه) در برنامه صدای جوان که عصر امروز از رادیو جوان پخش گردید به معرفی خود پرداخت و اظهار داشت: سه فرزند دارم که هر سه در تهران زندگی می کنند. منزل من ۲۸۰ متر است و یک تویوتای ساخت ۲۰۰۹ دارم. از دیدگاه اطرافیان منضبط، پرکار و خانواده دوست هستم.
وی در ارتباط با سیاست دولت او برای حل مشکل مسکن، اضافه کرد: کنترل نقدینگی و کاهش نرخ تورم سبب مهار قیمت مسکن خواهد شد.
نامزد انتخابات ریاست جمهوری در ارتباط با فضای علمی و دانشگاهی، اظهار داشت: اصلاحات اساسی در بنیان های دانشگاهی ضروری می باشد. دانشگاه ها باید به سمت راهبردها برای مشارکت در حل مسائل کشور هدایت شوند، دانشگاه باید در تعامل با جامعه و در جهت نیازهای آنها حرکت کنند و نباید یک تافته جدا بافته باشد.
مهرعلیزاده افزود: پشتیبانی از کارهای علمی و فناوری، پشتیبانی از همکاریهای استاد و دانشجو و موارد دیگر از راهکارهایی هستند که برای بهبود وضع فضای آموزش عالی کارساز خواهد بود.
وی درباره صیانت از سبک زندگی ایرانی اسلامی، اظهار داشت: خانواده، بنیان جامعه است و اگر بتوانیم مسائلی را در خانواده حل نماییم معضلات خیلی از سطح جامعه پاک می شود.
نامزد انتخابات ریاست جمهوری افزود: در این راستا، کمک به تامین نیازهای بهداشتی، فرهنگی، ایجاد اشتغال، کمک به معیشت و بهبود وضع سفره خانواده ها، کمک به تامین مسکن خانوارها، تسهیل کارهای فرهنگی و دینی برای امیدوار ساختن خانواده ایرانی اثرگذار خواهد بود
مهرعلیزاده درباره با موضوع کنکور، اظهار داشت: اصرار بر حفظ و نگه داشتن کنکور بیهوده است. ظرفیت ها اجازه می دهند دانشجو برمبنای شاخصهای دیگر انتخاب گردد بدین جهت حذف کنکور از برنامه ها اساسی بنده است.
وی درباره رونق تولید، اشاره کرد: نخستین کاری که خواهم کرد، حذف بخش نامه هایی که ترمز تولید هستند خواهد بود، با حذف این موانع در حدود یک ماه نفس تولید باز خواهد شد. همین طور به پنج دهک پایین جامعه حداقل پنج برابر مبلغ فعلی، یارانه اعطا خواهد شد تا اندکی به معیشت آنها کمک و از سطح فقر آنها کاسته شود.
نامزد انتخابات ریاست جمهوری درباره موضوع سربازی، اشاره کرد: یک لایحه برای لغو سربازی و یا اگر لغو مقدور نبود تبدیل سربازی به گذراندن یک دوره الزامی در بخش های تخصصی یا حتی شرکت های خصوصی تنظیم خواهم کرد.
مهرعلیزاده با اشاره به این که کار دولت در تشویق مردم به بورس غلط بود، اشاره کرد: نه این که فعالیت در بورس غلط باشد اما نحوه ترغیب مردم و روندی که صورت گرفت اشتباه بود.
وی درباب مبارزه با قاچاق کالا، اظهار داشت: یک تحول ساختاری در نظام گمرکی مورد نیاز است، نظارت تشکل های صنفی و اجتماعی مثل اتاق تجاری باید تقویت شود، همین طور بخش خصوصی کارآفرین مثل «استارتاپ ها» و پشتیبانی از بخش خصوصی می تواند مانع قاچاق باشد.
نامزد انتخابات ریاست جمهوری درباره اصلاح ساختار بودجه، گفت: ایجاد انضباط مالی در یودجه و تخصیص منابع برمبنای معیار کارآیی و عملکرد، دو راهبرد مهم در این راستا است. امروز تخصیص بودجه با چانه زنی اتفاق می افتد و بودجه باتوجه به نیازهای مالی به نهادها تعلق نمی گیرد.
مهرعلیزاده اشاره کرد: حتما مداخله دولت در امور اقتصادی و اجتماعی باید کاسته شود و همین طور امور مختلف جامعه باید به مردم واگذار شود و نقش دولت کمتر و کمتر شود.
وی با اعلان اینکه یارانه های انرژی باید به اقتصاد ملی بازگردانده شود، اشاره کرد: اگر منابع حاصل از اصلاح یارانه ها به جامعه و اقتصاد برگردد، اقدامات بسیار زیادی می توان انجام داد. مبلغ یارانه انرژی در کشور مبلغ بسیار زیادی است.
نامزد انتخابات ریاست جمهوری در پاسخ به سوال شهروندی در خصوص بهبود وضعیت معیشتی مردم، اشاره کرد: نخستین کار ما در مورد قشر لطمه پذیر خواهد بود و یارانه های نقدی قشر لطمه پذیر جامعه را حداقل پنج برابر خواهم کرد. همین طور با برنامه هایی که داریم در چهار سال، چهار میلیون شغل ایجاد خواهیم کرد.
مهرعلیزاده درباب معضل خام فروشی، اضافه کرد: خام فروشی خصوصاً درباره مواد معدنی، موضوعی است که باید هر چه سریع تر به آن رسیدگی شود. تسهیلات ویژه و جایزه های صادراتی برای صنایع در نظر خواهیم گرفت، تا مسیر صادرات محصولات میسر شود.
وی اضافه کرد: همین طور با تثبیت بازار، اجازه نمی دهیم تولید کننده ای که به سختی بازاریابی کرده مشتری خودرا از دست بدهد؛ فضای امنی برای تولیدکنندکان فراهم خواهیم کرد.
نامزد انتخابات ریاست جمهوری درباره واحدهای تولیدی تعطیل شده یا راه اندازی واحدهای جدید، بیان کرد: نخستین برنامه من دراین زمینه رفع موانع اداری و دیوان سالاری است که این مساله می تواند ۶۰ درصد، ظرفیت موجود را به کار ببندد.
مهرعلیزاده اصرار کرد کرد: به بانک ها اجازه نخواهیم داد از تولید کننده سود ۳۰ درصد بگیرد یا اگر مقرر است وام اعطا شود بازگرداندن آن به مرحله تولید موکول گردد، این موضوعات تولید کنندگان را زمین گیر کرده است.
وی در بخش دیگر این گفتگو با اعلان اینکه امید داریم ارزش های باارزش دینی که به آن پاییند هستیم را در عملکرد به مردم منتقل نماییم و با ریا کاری جوانان را پس نزنیم و بدبین نکنیم، اضافه کرد: دخالت فزاینده دولت در اقتصاد، موجب رانت و فساد شده است، همین طور عدم اجرای یک الگوی صحیح و شناخته شده در کشور از نقاط ضعف فعلی کشور است.
نامزد انتخابات ریاست جمهوری اشاره کرد: افزایش بیکاری، گسترش خط فقر، کاهش امید اجتماعی و اعتماد بین دولت و مردم نگران کننده است.
مهرعلیزاده با اعلان اینکه با اهمیت ترین نکاتی که برای انتخاب مدیران در دولت در نظر گرفته ام، کارآمد بودن، نخبه بودن، فعال و پر کار بودن، امیدوار بودن و مومن بودن است، اظهار داشت: اعلام می کنم میانگین سنی دولت من زیر ۴۵ سال خواهد بود. باید بانک اطلاعاتی از متخصصان و کارآفرینان برای اداره کشور تهیه شود تا بدون توجه به جهت گیری و تفکر افراد همه برای اصلاح وضعیت موجود به میدان بیایند.
وی در پاسخ به سوالی در خصوص این که برای تحقق اقتصاد مقاومتی چه خواهید کرد؟، اظهار داشت: مفهوم اقتصاد مقاومتی این است که با اتکا به توانمندی های داخلی تحریم ها را بی اثر نماییم. کشور ما این توانایی را دارد، بااینکه تحریم ها می توانند سرعت را در راه پیشرفت کم کنند اما نمی توانند ما را متوقف کنند. موارد بسیاری در حوزه اقتصاد مقاومتی عمل نشده است که باید به آن بپردازیم
نامزد انتخابات ریاست جمهوری در آخر اظهار داشت: آینده برای جوانان است، هرچه در کشور است برای نسل آینده است؛ امیدوارم جوانان با استعدادهایی که دارند آینده خوبی را برای کشور و نسل های بعدی بسازند.


1400/03/11
22:45:31
0.0 / 5
830
تگهای خبر: آموزش , برنامه , دولت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۴
Namna خبرگزاری نام
خبرگزاری نام