در آستانه انتخابات و در پیك كرونا

بحران كاغذ بار دیگر به جان مطبوعات افتاد

بحران كاغذ بار دیگر به جان مطبوعات افتاد

به گزارش خبرگزاری نام بحران کاغذ بار دیگر به جان مطبوعات افتاده تا علاوه بر دشواری های کار در دوران کرونا و تعطیلی های مداوم روزنامه ها، عاملی باشد به جهت اینکه رمق مطبوعات را بگیرد؛ این در شرایطی است که این روزها کشور در آستانه انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰، شاید بیشتر از هر زمان نیازمند رسانه است و حیات روزنامه ها به شکلی پویایی فضای سیاسی کشور را تضمین می نماید.


در همین ارتباط معاون امور مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از تأمین نشدن کاغذ روزنامه ها ابراز نگرانی و اظهار کرده است: درخواست ارز دولتی برای تأمین کاغذ را داریم و در کارگروه کاغذ به این نتیجه رسیدیم که تخصیص ارز در حد ۵۰ درصد سال ۹۸، مشکلات مجموعه نشر و مطبوعات را تا آخر سال، مرتفع خواهد نمود.
به گزارش خبرگزاری نام به نقل از ایسنا، خدادی به موفقیت های دولت در جهت تأمین کاغذ مطبوعات در سال ۹۹ اشاره و در این حوزه همینطور اظهار کرده است: پی نوشت رئیس جمهوری ذیل نامه اخیر وزیر محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی مایه دلگرمی شد، چونکه ایشان تاکید کرده بودند در مورد درخواست وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اقدام صورت گیرد تا نگرانی از کمبود کاغذ در سال ۱۴۰۰ مرتفع شود.
معاون امور مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ضمن اشاره به تغییرات مدیریتی در وزارت صمت و همینطور خروج کاغذ از تخصیص ارز دولتی، تاکید کرده است: حالا پیگیر این مورد هستیم که گروه کالایی کاغذ در ستاد اقتصادی دولت مطرح و تغییر آن، تصویب شود تا راه برای تأمین ارز باقیمانده ۹۸ یا تأمین ارز جدید برای سال ۱۴۰۰ فراهم گردد که امیدوارم در اولین نشست ستاد اقتصادی دولت درباره آن تصمیم گیری شود تا هم چرخه نشر و مطبوعات در سال جدید با چالش جدی مواجه نشود و هم بازار کاغذ گرفتار تنش و اختلال نشود.
او گفته است: با عنایت به تجربه سالهای ۹۸ و ۹۹ با نگاه واقع بینانه ای درخواست تأمین ارز دولتی برای کاغذ را داریم و در کارگروه کاغذ به این نتیجه رسیدیم که تخصیص ارز در حد ۵۰ درصد سال ۹۸ مشکلات مجموعه نشر و مطبوعات را تا آخر سال، مرتفع خواهد نمود.
خدادی افزوده است: انتظار داریم تمهیدات لازم با عنایت به در پیش بودن انتخابات ریاست جمهوری و نقش موثر مطبوعات و نشریات در رونق فضای تبادل آرا و نظرات و نشر دیدگاه های کاندیداها و... تدابیر لازم از جانب مسئولان ذیربط برای تأمین نیاز کاغذ مطبوعات اندیشیده شود.1400/02/01
21:44:45
0.0 / 5
804
تگهای خبر: دولت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
Namna خبرگزاری نام
خبرگزاری نام