سلیمی :

كلاه گشاد برجام بر سر دولتمردان حقیقت دارد

كلاه گشاد برجام بر سر دولتمردان حقیقت دارد

به گزارش خبرگزاری نام عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه در ماجرای برجام کلاه گشادی سر دولتمردان رفت، اظهار داشت: باید از رئیس جمهور پرسید صف های طولانی مردم برای تهیه مایحتاج هم تحریف حقیقت است؟حجت الاسلام علیرضا سلیمی در گفتگو با خبرنگار مهر، در واکنش به اظهارات اخیر رئیس جمهور در خصوص اینکه کشور در این سال ها به خوبی اداره شده است و هیچکس نباید حقیقت ها را در تاریخ تحریف کند، اظهار داشت: رئیس جمهور که به علت کرونا خویش را قرنطینه کرده، بهتر است که دیگر سخنرانی هم نکند، چون که با این صحبت ها و توجیهات بی اساس، دل مردم را آتش می زند.
وی بیان نمود: سوال ما از رئیس جمهور این است که آیا ایستادن مردم در صف های طولانی برای تهیه کالاهای اساسی، خوب اداره کردن کشور است؟ آیا افزایش شدید قیمت مسکن به علت سوءمدیریت این دولت به معنای آن است که کشور به خوبی اداره شده است؟
عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: پس از جنگ تحمیلی هم مردم برای تهیه کالاهای اساسی خود در صف نمی ایستادند اما روحانی و تیم اقتصادی او کاری کردند که مردم برای تهیه مایحتاج خود در صف بایستند و کجای این حقیقت اشتباه و تحریف است؟
سلیمی اظهارداشت: حتما خوب اداره کردن کشور به این معنا است که کارخانه ها گرفتار رکود و تعطیلی شوند! همه ما به خوبی می دانیم که تیم مذاکره کننده ما در برجام هیچ کاری نکردند و فقط کلاه گشادی سر دولتمردان رفت و کجای این مورد تحریف حقیقت است؟
نماینده مردم محلات در مجلس شورای اسلامی ضمن اشاره به بخش دیگری از اظهارات رئیس جمهور در خصوص اینکه برخلاف نظر برخی اقتصاددانان، اقتصاد کشور گرفتار تورم ونزوئلایی و سه رقمی نشد، اظهار داشت: عجیب است که رئیس جمهور صحبت های گذشته خویش را فراموش کرده است، چون که وی در سال ۹۶ مدام می اظهار داشت که در دولت قبل تورم دو رقمی بود و ما توانستیم آنرا یک رقمی نماییم اما امروز حرف دیگری می زند و می گوید که اقتصاد کشور گرفتار تورم سه رقمی نشد!
وی اضافه کرد: بطور قطع اگر این دولت سر کار نبود و به کل ما دولت نداشتیم، بطور قطع وضعیت تورم از این حالت بدتر نمی شد. مردم برای تهیه کالاهای مورد نیاز خود در روزهای نوروز گرفتار مشکلات زیادی شده اند و قیمت ها بخصوص قیمت میوه سر به فلک می زند که البته رئیس جمهور خبری از این قیمت ها ندارد، چون که اقوام وی واردکننده موز هستند و از خارج از کشور برای وی میوه های مرغوب می آورند و بطور قطع اطلاعی از بازار و وضع مردم ندارد.
عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: این دولت در ماه های پایانی از عمر خود به سر می برد و در این شرایط بهتر است که رئیس جمهور به جای توجیه و حرف های بی اساس از مردم عذرخواهی کند و به آنان توضیح دهد که چه شد که پراید هفت میلیونی به ۱۳۰ میلیون تومان رسید. ما حقیقت ها را بیان می نماییم اما گویا رئیس جمهور فراموش کرده که وضعیت کشور چه بود و با سوءتدبیر وی به کجا رسید.
سلیمی خاطرنشان کرد: افرادی در اطراف رئیس جمهور هستند که مدام در حال چاپلوسی و تملق هستند و حقیقت ها را به وی نمی گویند که به رئیس جمهور سفارش می کنم اطراف خویش را پالایش کند و به جای توجه به مدح آنان، به حرف دلسوزان و کسانی که حقیقت ها را می گویند گوش دهد و به فکر حل مشکلات مردم باشد اما بعید است که این سفارش بنده مورد توجه قرار گیرد، چون که روحانی حتی به وزرای خود هم فرصت دیدار و صحبت نمی دهد و با این روحیه بطور قطع وضعیت کشور بهتر از این نخواهد شد.


منبع:

1399/12/29
13:48:13
0.0 / 5
889
تگهای خبر: دولت , مجلس
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۵
Namna خبرگزاری نام
خبرگزاری نام