آیت الله خاتمی در خطبه های نماز جمعه تهران:

حفظ نظام اسلامی خط قرمز مردم ما است

حفظ نظام اسلامی خط قرمز مردم ما است

به گزارش خبرگزاری نام، خطیب نماز جمعه تهران اظهار داشت: ما در حفظ نظام اسلامی با هیچکس تعارف نداریم و در راه پشتیبانی از نظام اسلامی تا آخرین نفر و تا آخرین نفس و تا آخرین قطره خون ایستاده ایم.به گزارش خبرگزاری نام به نقل از مهر، به گزارش خبرگزاری نام به نقل از مهر، آیت الله احمد خاتمی امام جمعه موقت تهران در خطبه های نماز عبادی سیاسی جمعه این هفته (۱ مهر ماه) ضمن اشاره به این که بنده باید در همه حال به حفظ حریم الهی توجه کند، اظهار داشت: هرکس حریم خداوند را نگه دارد، در فتنه ها غرق نخواهد شد و در نهایت مسیر درست را پیدا خواهد نمود. خداوند مراقب انسان است و به آنچه عمل می کند عالم است.
وی اضافه کرد: تقوا جامع ترین فضیلت اخلاقی است که همچون خونی در پیکره سیستم اخلاقی اسلامی جریان دارد و سبب تحقق سبک زندگی دینی است. یکشنبه و سه شنبه هفته آینده شهادت حضرت نبی اکرم، امام حسن مجتبی (ع) و امام رضا (ع) است. گوشت و خون ما با ائمه عجین است و امید است عاشقان خاندان در سوگ این عزیزان سنگ تمام بگذارند.
آیت خاتمی ضمن اشاره به اغتشاشات اخیر خاطرنشان کرد: نکته اول آن است که فوت یک هموطن مایه تأسف ما شد و جا دارد به خانواده ایشان تسلیت عرض نماییم و برای آنها آرزوی صبر داریم. نکته دوم آن است که در این قضیه همه مقامات کشور ورود کرده اند؛ رؤسای قوای سه گانه بر پیگیری دقیق این مساله تاکید کرده اند.
امام جمعه موقت تهران اظهار داشت: این مسؤلان امین نظام هستند و ما به امنای خود اطمینان کامل داریم و مردم عزیز هم در این حوزه به قول این امنا اطمینان دارند. اساسا پیگیری خواهد شد و اساسا نتیجه به اطلاع مردم خواهد رسید.
وی بیان نمود: نکته سوم آن است که این روزها در جهان اسلام و بخصوص در ایران اسلامی حوادث مهمی اتفاق افتاده است. حضور بیشتر از ۲۱ میلیون نفر در کربلا یک مانور بی سابقه ای بود که جز عنایت خدا چیز دیگری نیست.
خاتمی تصریح کرد: حضور سه میلیون نفر از هموطنان ما در راهپیمایی اربعین کار کمی نبود و بسیار باشکوه بود. همینطور حضور بیشتر از سه میلیون نفر در راهپیمایی اربعین تهران هم مبحث کمی نبوده و نیست.
امام جمعه موقت تهران اظهار نمود: از سوی دیگر حضور رئیس جمهور در سازمان ملل و ملاقات با خیلی از سران کشورهای جهان نشان داد که ایران بر خلاف آنچه بعضی می گویند ما با دنیا قطع رابطه کرده ایم، بعنوان یک کشور مطرح در جهان حضور دارد. ایران روابط دوجانبه خویش را دارد و آن چیز منزوی است شیطنت های آمریکا در منطقه است.
وی افزود: امروز ایران در شانگهای که تاثیر قابل توجهی در عرصه اقتصادی دارد عضو شده است و این دستاوردها چیز کمی نیستند. دشمنان در صدد آن بوده اند که این توفیقات تحت الشعاع قرار بگیرد و با این اغتشاشات به دنبال آن بودند که این موفقیت ها تحت الشعاع قرار بگیرد، آنچنان که رئیس جمهور منفور آمریکا در سازمان ملل روی این اغتشاشات مانور می دهد؛ اغتشاشاتی که طبق آمار بسیار اندک هستند. امروز پس از نماز جمعه تهران و سراسر کشور، عدد را همگان می فهمند.
دشمنان مردم ایران از مدت ها پیش به دنبال اغتشاش بوده اند
خاتمی گفت:: نکته چهارم آن است که دشمنان مردم ایران از مدت ها پیش به دنبال اغتشاش بوده اند، دنبال سوژه بوده اند اما موفق نشده اند تا این که این موضوع پیش آمد تا این که این موضوع برای آنها دندان گیر شد و بر آن سوار شدند؛ اما اینها دلشان برای آن خانم مرحوم نسوخته بود؛ بلکه دلشان برای مقابله با نظام و مردم لک زده بود. اینها به دنبال عقده گشایی بودند.
امام جمعه موقت تهران بیان نمود: در واقع تنها مساله ای که اصلاً برای اغتشاشگران مطرح نبوده همان مساله خانمی است که مرحوم شده است. مسؤلان به جد در صحنه حضور دارند و قضیه را پیگیری خواهند کرد. قصه چیز دیگری بوده است، قصه مقابله با دین بوده است و دلیل آن، سوزاندن مسجد، قرآن و چادر از سر زن مسلمان کشیدن و کار رضاخانی انجام دادن است که همه اینها به معنای ضدیت با دین است.
وی خاطرنشان کرد: این اغتشاشات ضد شما مردم بود به سبب آنکه پرچم جمهوری اسلامی ایران که نماد اقتدار و عزت مردم است به آتش کشیده شد. اقدام ضد مردم یعنی آنکه بیشتر از ۶۰ آمبولانس را تخریب کرده اند و تعدادی را به آتش کشیده اند. این آمبولانس ها برای چه کسی است؟ برای مردم است. ازاین رو این اقدامات ضد مردم است. بانکها را آتش زدن سرمایه مردم را به آتش کشیدن است.
آیت الله خاتمی بیان نمود: این اغتشاشات بی سابقه نیستند، سال ۷۸، ۸۸ همین اغتشاشات بودند، آدم ها همین افراد و اغتشاشگران امروزی بودند، شعارها همین شعارهای امروزی بود؛ اما این دفعه مردم با آنها همراهی نکرده اند، بلکه اعتراض کردند و گفتند چرا اموال مردم را به آتش می کشید.
امام جمعه موقت تهران اظهار داشت: قصه این اغتشاشات قصه اعتراض نبوده و نیست؛ اغتشاشاتی که به لطف خدا لحظات پایانی خویش را می گذراند.
سران اغتشاش از جوانان نپخته و فریب خورده استفاده ابزاری کردند
وی افزود: نکته پنجم در رابطه با این اغتشاشات آن است که دو گروه در آن حضور داشتند؛ یک گروه برخی جوانان نپخته و فریب خورده که تحت تاثیر شبکه های ماهواره ای بیگانه و فضای مجازی بیگانگان آمده بودند و سران اغتشاش استفاده ابزاری از آنها کردند.
آیت الله خاتمی اظهار داشت: حالا که به لطف خدا روزهای پایانی اغتشاشات است، برادرانه این جوانان را نصیحت می کنم که به منظور زندگی با آرامش در بین مردم صف خویش را از سران اغتشاش جدا کنید؛ چون که روز حادثه خودشان فرار می کنند و شما را گیر می اندازند. دوستانه به همه کسانی که صدای من را می شنوند، به پدران و مادران آنها می گویم که مواظب باشید که این جوانان سرنوشت خویش را تباه نکنند.
خطیب نماز جمعه تهران تصریح کرد: گروه دوم در این اغتشاشات، سران آشوبگران بودند که خط می دادند. کسانی که هم از بیگانگان خط می گرفتند و می گیرند و هم پول دریافت می کنند که این آَشوب ها را برپا کنند.
وی اظهار داشت: بی بی سی به صراحت می گوید ما ذی نفع هستیم؛ اما سوال اینست که شما غارتگران ملت ایران چه نفعی دارید؟ آمریکا، سران استکبار و نوچه های آنها تمام قد وارد میدان شده اند و تریبون های خویش را در اختیار اغتشاشگران قرار داده اند.
خاتمی بیان نمود: بعنوان کسی که بیشتر از سی سال است که در سیره خاندان کار می کنم و سه بار این سیره را از اول تا آخر گفته ام، باید تاکید کنم یک مطلب مسلم در این سیره آن است که امیرالمومنین با فریب خورگان مهربان بود اما قاطع ترین برخورد را با سران جنایت صورت می داد.
مردم از قوه قضاییه می خواهند با سران اغتشاش قاطع برخورد کند
امام جمعه موقت تهران تصریح کرد: به رئیس قوه قضاییه که امروز هم در نماز جمعه حضور دارند، از زبان مردم می گویم؛ مردم می خواهند با سران اغتشاش قاطع ترین برخورد عبرت آموز صورت گیرد.
وی خاطرنشان کرد: آنچه در این میان بسیار خنده دار است اینست که سلطنت طلبان از این خانم مرحومه حمایت می کنند. سلطنت طلبانی که ۵۷ سال حکومت سیاه آنها، ایران را تبدیل به یک زندان بزرگ کرد و هزاران ایرانی را کشت. اشک تمساح منافقین هم خنده دار است، کسانی که بیشتر از هفده هزار ایرانی بیگناه را جنایتکارانه ترور کردند.
آیت الله خاتمی تصریح کرد: خیلی خنده دار است که کسانی که روزگاری همین منافقان به اسم نذری بردن درب خانه مردم نارنجک به مادر و فرزندش پرت کردند؛ به پشتیبانی از یک خانم برخاسته اند. اصلاً به قیافه و قامت این افراد چنین ادعاهایی نمی آید. باید به آنها می گویم شما جلادهای آدم کش کجا و پشتیبانی از یک خانم کجا؟
خطیب نماز جمعه تهران اضافه کرد: این نکته بسیار هشداردهنده ای است؛ کسانی که با قلم خود یا فعالیت مجازی خود از این منافقان حمایت می کنند بدانند با چه کسانی هم پیمانه شده اند. باید بدانند که در اردوگاه سلطنت طلبان دارند بازی می کنند و باید به خود بیایند در غیر این صورت مورد لعن و نفرین ملت ایران واقع خواهند شد.
نیروی انتظامی حافظ مال و امنیت مردم است
وی با بیان آنکه نیروی انتظامی حافظ مال و امنیت مردم است، اظهار نمود: در یکی از این اغتشاشات تعداد زیادی از موبایل افراد گم شد، همین کسانی که به خیابان آمده بودند به سراغ نیروی انتظامی رفتند و گفتند خواهش می نماییم موبایل ما را پیدا کنید. این یعنی نیروی انتظامی ماوا و مأمن مردم است.
آیت خاتمی افزود: اغتشاشگران با نیروی انتظامی ۱۳ هزار شهید در مقابله با اغتشاشات، سوداگران مرگ و مواد مخدر، اشرار تقدیم کرده است، وحشیانه برخورد می کنند و با فرزندان خدمتگذار این ملت وحشیانه برخورد می کنند. به عزیزان نیروی انتظامی در کل کشور می گویم دل قوی دارید و به انجام وظیفه خود ادامه دهید و بدانید که این ملت حامی شما هستند.
حفظ نظام اسلامی خط قرمز مردم ما است
امام جمعه موقت تهران اظهار داشت: حفظ نظام اسلامی خط قرمز مردم ما است. از زبان شما مردم که تاثیر تکبیرهای شما بیشتر از حرف های من است، می گویم که ما در حفظ نظام اسلامی با هیچکس تعارف نداریم و در راه پشتیبانی از نظام اسلامی تا آخرین نفر و تا آخرین نفس و تا آخرین قطره خون ایستاده ایم.
وی اظهار داشت: صاحبان تریبون که قلم، بیان و فضای مجازی در دست دارند مراقب باشند که تریبون آنها با تریبون ضدانقلاب یکی نشود چونکه شریک جرم آنها خواهند بود؛ متأسفانه در این حادثه کسانی که نان این نظام را خورده اند با اغتشاشگران و دشمنان این ملت هم صدا شده اند. البته هنوز هم دیر نشده است؛ شما که به سادگی بیانیه می هید، باز هم بیانیه بدهید و اغتشاشات را محکوم کنید در غیر این صورت همسوی اغتشاشگران خواهید بود.
آیت الله خاتمی خاطرنشان کرد: از عزیزانی که روز گذشته در مشهد، همدان، زنجان و ورامین راهپیمایی خودجوش به راه انداختند و اغتشاشگران را محکوم کردند تشکر می کنم. همینطور پیشاپیش از شما خوبان تشکر می کنم که باشکوه در راهپیمایی پس از نماز جمعه شرکت خواهید کرد. امید است امروز اغتشاشگران پیام این راهپیمایی ها را بگیرند که فردا برای دریافت این پیام دیر است.
خطیب نماز جمعه تهران اضافه کرد: مردم از مسؤلان قوه قضاییه می خواهند کسانی که به جامعه و اموال عمومی رحم نمی کنند و قرآن به آتش می کشند، با سلاح قانون این جنایتکاران را سر جای خود بنشانند.
وی ضمن اشاره به برگزاری باشکوه راهپیمایی اربعین حسینی بیان نمود: همانطور که رهبر انقلاب فرمودند این پیاده روی، یک پدیده معجزه آسا بود و عنایت خداوند در آن مشهود بود. رهبر مجاهد حزب الله هم گفته است که اربعین معجزه ای است که از زمان خلقت آدم به این سو سابقه نداشته است.
آیت الله خاتمی افزود: از وزارت کشور و نیروی انتظامی که از دو ماه پیش برای خدمت به زائرین اربعین آماده بودند تشکر می کنم. انتظار می رود این عزیزان ارزیابی کنند و نقاط قوت و ضعف را بشناسند تا نقاط قوت را تقویت و نقاط ضعف را برطرف سازند.
امام جمعه تهران اظهار نمود: همینطور از استانهای مرزی همچون ایلام، خوزستان و کرمانشاه و مردمان این دیار صمیمانه تشکر می کنم. از مردم و دولت عراق هم که کریمانه از زائرین سیدالشهدا (ع) پذیرایی کردند هم تقدیر می کنم.

1401/07/01
14:46:05
0.0 / 5
431
تگهای خبر: بازی , حامی , دولت , زندان
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۱
Namna خبرگزاری نام
خبرگزاری نام