در جلسه ای به ریاست دكتر مخبر تاكید شد؛

تامین اعتبار برای برچیده شدن مدارس کانکسی

تامین اعتبار برای برچیده شدن مدارس کانکسی

خبرگزاری نام: جلسه بررسی مسائل مربوط به شروع سال تحصیلی جدید به ریاست معاون اول رئیس جمهور برگزار و در آن بر لزوم بهره گیری از روش های «آموزش ترکیبی» و استفاده از فضای مجازی و آموزش حضوری، تامین اعتبار برای برچیده شدن مدارس کانکسی، تصمیم گیری برای نرخ سرویس مدارس در جلسات مشترک بین شهرداری ها، آموزش وپرورش و وزارت کشور تاکید گردید.


به گزارش خبرگزاری نام به نقل از ایسنا، در این نشست که وزیر آموزش و پرورش، روسای سازمان برنامه و بودجه، اداری و استخدامی و همین طور مسئولان سایر دستگاه های مربوطه حضور داشتند، وزیر آمورش و پرورش گزارشی از آخرین آمار دانش آموزان، مربیان و معلمان در کشور، فضای مورد نیاز برای راه اندازی اماکن آموزشی و تجهیزات مورد نیاز مدارس و هنرستان ها ارائه نمود.
در ادامه نیز با اشاره به اقدامات انجام شده درباب رسیدگی به بازماندگان از تحصیل، گزارشی از بازگشت ۱۶۴ هزار دانش آموز به تحصیل خصوصاً در استان سیستان و بلوچستان با کمک خیرین و گروههای جهادی ارائه شد.
استفاده از روش های «آموزش ترکیبی» و بهره گیری از فضای مجازی و آموزش حضوری برای تامین نیازهای آموزشی و همین طور تعیین «روستا مرکزی» در مناطقی با پراکندگی جمعیت بالا و اتخاذ تمهیدات لازم برای سرویس ایاب و ذهاب از دیگر موضوعات مورد تاکید در این نشست بود و قرار شد اعتبارات لازم تا آخر سال جاری برای برچیده شدن مدارس کانکسی خصوصاً بالای ۱۰ نفر با کمک وزارت آموزش و پرورش، خیرین و ستاد اجرائی فرمان امام(ره) اختصاص پیدا کند و ۵۸۰۰ چشمه سرویس بهداشتی و آبخوری با کمک خیرین در مدارس ایجاد شود.
در ادامه نیز گزارشی از کمبودها در دانشگاه فرهنگیان امسال همچون فضای خوابگاهی، آموزشی، کمک آموزشی، رفاهی و اداری ارائه و در مورد انجام اقدامات لازم برای اختصاص فضاهای جدید و اعتبارات لازم برای ساخت مدارس و دانشگاه فرهنگیان بحث بررسی و تصمیم گیری شد.
اعضا همین طور تصمیماتی نیز در مورد کادر پرورشی، مربیان بهداشت و نیروهای خدماتی و سرایدار مدارس اتخاذ کردند.
بحث و بررسی درباب نرخ سرویس مدارس نیز از دیگر موضوعات این جلسه بود و قرار شد قیمت گذاری و تعیین نرخ برمبنای مصوبات و جلسات بین نمایندگان شهرداری ها، آموزش وپرورش و وزارت کشور تعیین شود.
نیروی انتظامی نیز گزارشی از اقدامات انجام شده درباب تسهیل ترافیک در شروع سال تحصیلی ارائه و تاکید کرد که پلیس راهور، سازماندهی های لازم برای تسهیل رفت و آمد و جلوگیری از ترافیک در معابر و خیاباهای هر منطقه را همزمان با شروع سال تحصیلی انجام داده است.
منبع:

1401/06/31
18:00:00
0.0 / 5
452
تگهای خبر: آموزش , برنامه , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۴
Namna خبرگزاری نام
خبرگزاری نام