آیت الله رئیسی در جلسه هیات دولت:

دستگاه های مسئول در نظارت و تسهیل پیاده روی اربعین وظایف خودرا با دقت و جدیت انجام دهند

دستگاه های مسئول در نظارت و تسهیل پیاده روی اربعین وظایف خودرا با دقت و جدیت انجام دهند

خبرگزاری نام: به گزارش خبرگزاری نام، رییس جمهور «نظارت و تسهیل گری» را دو وظیفه مهم دولت در قبال زوار اربعین برشمرد و اشاره کرد: وزارت راه و شهرسازی باید بصورت دقیق و منظم بر روند جابجایی زوار اربعین نظارت داشته باشد تا هیچ کمبود و کاستی در این راه احساس نشود.


به گزارش خبرگزاری نام به نقل از ایسنا، آیت الله سیدابراهیم رئیسی در جلسه امروز یکشنبه هیأت دولت با یادآوری اهمیت آئین راهپیمای میلیونی اربعین حسینی، از همه دستگاه های دولتی دارای مسئولیت در این عرصه خواست، وظایف خودرا در امتداد تسهیل حضور همه علاقمندان و متقاضیان، با دقت و جدیت ایفا کنند.
رییس جمهور هم چنین به استانداران ماموریت داد، روند خدمات رسانی به زوار در مرزها و پایانه ها را بطور مرتب شخصا نظارت کنند و در عین حال از ظرفیت تشکل های مردمی و گروههای جهادی نیز بصورت کامل بهره ببرند.
رئیسی به زوار اربعین حسینی نیز سفارش کرد علاوه بر برنامه ریزی برای زمان بندی سفر به عتبات عالیات، از ظرفیت همه گذرگاه های مرزی کشور بهره گیرند تا برای خروج و ورود به کشور گرفتار ازدحام و مشکل نشوند.
رئیسی در بخش دیگری از سخنان خود با قدردانی از کوشش های تیم اقتصادی دولت در جذب سرمایه گذاری داخلی و خارجی در یک سال گذشته، جذب ۵ میلیارد و ۱۶۰ میلیون دلاری سرمایه گذاری خارجی در ۱۰ ماه ابتدایی فعالیت دولت سیزدهم را نشانه ثبات اقتصادی در کشور دانست.
رییس جمهور بر لزوم تقویت بخش تولید تاکید کرد و با ابراز گلایه نسبت به اقدامات برخی بانکها در تعطیلی واحدهای اقتصادی به سبب بدهی به بانکها اظهار داشت: توقف تولید به هر شکلی، به ضرر کشور است و هیچ بانکی مجاز نیست به بهانه طلب خود واحدهای تولیدی را تعطیل کند.
آیت الله رئیسی با اعلان اینکه تعطیلی واحدهای تولیدی نتیجه ای جز بیکاری و رکود و خسارت بدنبال ندارد، معاون اجرائی رییس جمهور، وزیر اقتصاد و رییس کل بانک مرکزی را مأمور پیگیری حل مشکلات فیمابین واحدهای تولیدی و بانکها کرد.
رییس جمهور رونق تولید را اولویت دولت سیزدهم دانست و با اشاره به کوشش های انجام شده از طرف معاون اول رییس جمهور و دیگر بخش های مربوطه برای احیای صدها واحد تولیدی تعطیل و نیمه فعال در ۱۰ ماه اخیر اشاره کرد: دولت تلاش می کند با احیای واحدهای اقتصادی با کمترین هزینه، رونق و جهش تولید در کشور تحقق یابد.
رئیسی دراین زمینه از کوشش های مسئولان اقتصادی دولت برای کاهش تورم نقطه به نقطه تقدیر کرد و با تکیه بر لزوم تبیین این اقدام برای نخبگان و مردم گفت: مردم باید در جریان قرار بگیرند با وجود اصلاح نظام توزیع یارانه ها، تورم توسط دولت کنترل شده است.
منبع:

1401/06/06
23:33:38
0.0 / 5
449
تگهای خبر: برنامه , خدمات , دولت , قاضی
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
لینک دوستان خبرگزاری نام
Namna خبرگزاری نام
خبرگزاری نام