رئیسی در دیدار بیگنیو رائو :

ایران مخالف قاطع سیاست های توسعه طلبانه ناتو است

ایران مخالف قاطع سیاست های توسعه طلبانه ناتو است

به گزارش خبرگزاری نام رییس جمهور اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران همانگونه که با درگیری و جنگ مخالف است، مخالفت قاطع خودرا با سیاست های توسعه طلبانه ناتو نیز اعلام می کند.به گزارش خبرگزاری نام به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، حجت الاسلام سید ابراهیم رئیسی عصر امروز یکشنبه در دیدار «زبیگنیو رائو» وزیر خارجه لهستان ضمن اشاره به قدردانی لهستانی ها از حمایت ایرانیان از پناهجویان این کشور در جنگ جهانی دوم اظهار داشت: پیشینه تاریخی و تمدن غنی ایران و لهستان می تواند بستر مناسبی برای تقویت تعاملات علمی و فرهنگی دو کشور باشد.
رئیس جمهور ضمن اشاره به این که سطح فعلی روابط اقتصادی و تجاری میان تهران و ورشو متناسب با روابط سیاسی دو کشور نیست، اضافه کرد: ظرفیت های مختلفی همچون در حوزه های صنعتی و اقتصادی در دو کشور وجود دارد که باید با تلاش مشترک این ظرفیت ها را در امتداد گسترش تعاملات فیمابین به فعلیت برسانیم.
رئیسی در بخش دیگری از سخنانش ضمن اشاره به درگیری ها در اوکراین اظهار نمود: جمهوری اسلامی ایران همانگونه که با درگیری و جنگ مخالف است، مخالفت قاطع خودرا با سیاست های توسعه طلبانه ناتو نیز اعلام می کند.
«زبیگنیو رائو» وزیر امور خارجه لهستان نیز در این دیدار اظهار داشت: سابقه روابط بین ایران و لهستان به قرن شانزدهم میلادی باز می گردد. دو کشور قریب به ۵ قرن است که با یکدیگر روابطی دوستانه دارند و یکی از به یاد ماندنی ترین فرازهای روابط دو کشور میهمان نوازی ایرانیان از پناهندگان لهستانی در جریان جنگ جهانی دوم است.
وزیر خارجه لهستان ضمن اشاره به این که دو کشور مشترکات زیادی دارند، اشاره کرد: مردم ایران و لهستان در مقابل مداخله قدرت های بزرگ و خارجی در امور کشورشان ایستادگی کرده اند.
«زبیگنیو رائو» با تاکید بر این که سطح همکاریهای اقتصادی و تجاری بین دو کشور مطلوب نمی باشد، اظهار نمود: لهستان خواهان احیا و ارتقای سطح همکاریهای خود با ایران در عرصه های تجاری، اقتصادی، فرهنگی و علمی است.


منبع:

1401/02/19
10:04:33
0.0 / 5
535
تگهای خبر: وزیر امور خارجه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
لینک دوستان خبرگزاری نام
Namna خبرگزاری نام
خبرگزاری نام