یادداشت بهادری جهرمی؛

جان­ ها پذیرای سردار دل ­ها

جان­ ها پذیرای سردار دل ­ها

خبرگزاری نام جان­ ها پذیرای سردار دل ­هابه گزارش خبرگزاری نام به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دولت، علی بهادری جهرمی سخنگوی دولت به مناسبت دومین سالگرد شهادت سردار شهید قاسم سلیمانی یادداشتی منتشر نموده است.
متن یادداشت بهادری جهرمی به شرح زیر است:
اگرچه در فضائل، خصایص و رشادت های سپهبد شهید سلیمانی، مطالب زیادی گفته و نوشته شده است، اما مدت ها زمان لازم است تا کُنه این شخصیت وارسته و خالص شده برای خدای آنگونه که سزاوار است، تبیین شود. تب و تاب مردمی گویای این است که با گذشت دو سال از شهادت «سردار دلها» حزن و دلتنگی کمتر که نشده هیچ، غلیان بیشتری هم در جان همه ایرانی ها و آزادیخواهان غیرایرانی انداخته است. انگار نمایاندن شاخصه های «مکتب سلیمانی» و جا افتادن این مکتب، به کارهای خارق العاده و صرف بودجه های هنگفت و ساماندهی دولتی نیاز نداشت. خود مردم با «جان» پذیرای مکتب سردار «دل» ها شده اند.
گزینش کردن از بین مجموعه خصوصیات شهید سلیمانی و صحبت پیرامون آن دشوار است؛ اما یک شاخصه است که بعد از شهادت، در گفتار خود شهید هم برجسته تر شد، از جانب مردم مورد توجه جدی تری واقع شده و به دال مرکزی مکتب شهید سلیمانی تبدیل گشته است: مرد میدان.
حضور در عرصه های نیاز، مبادرت به موقع و عمل خالصانه، به مرد میدان شخصیتی فراجناحی و فراملی بخشید. محبوبیت وطنی فارغ از گرایشهای سیاسی و اشتهار و محبوبیت بین آزادیخواهان در سرتاسر جهان از نتایج منش غبطهآمیز شهید سلیمانی است. اگر فقط بخشی از همین خصوصیت محور پیشبرد کارهای جزئی و کلی مسؤلان و غیرمسئولان باشد، پیشاپیش نتایج نافع و تحسین برانگیز عملکردها قابل تصور است.
الگو گرفتن از شهید سلیمانی برای همه لازم و برای مسؤلان لازم تر است. او همان جایی را که مشغول بود، «مرکز دنیا» به حساب می آورد و در مناسبترین زمان و به بهترین نحو کار خودش را انجام می داد. درگیر حاشیه نمی شد و با تمرکز بر متن و عملکردی فوق العاده، حاشیه پردازی ها را روانه حاشیه می کرد. شأن کذایی برای خودش قائل نبود، از کمک رسانی در سیل جنوب کشور گرفته تا مشاوره نظامی در خط مقدم جبهه های مقاومت و رسیدگی بی منت و بدون تبلیغات به خانواده شهدا را شخصا انجام می داد. در عین پیشبرد امور کلان و استراتژی های سنگین نظامی، از جزئی ترین کارهای لازم هم غافل نبود.
به واسطه خدمات خالصانه شهید سلیمانی ورای ایران، خیلی از آزادیخواهان و مدافعان آزادی و امنیت، حاج قاسم را زودتر و بهتر از ما شناختند. مستندها و فیلمهای زیادی وجود دارد که با شنیدن نام قاسم سلیمانی، اشک در چشمان لبنانی ها، سوری ها، عراقی ها و... جمع می شود و بغض صدایشان را گرفته می کند. شخصیت چندوجهی شهید سلیمانی او را چنان محبوب کرده بود که حتی اشرار نادم هم برای گرفتن امان نامه به سراغش می آمدند و او هم با آغوش باز از تالیف قلوب استقبال می کرد و همه جد و جهدش را صادقانه نثار این روندهای گمشده و مورد نیاز می کرد.
با این که شهید سلیمانی یک فراژنرال نظامی بود و به اقتضای حیطه کاریاش همیشه در رسانه ها مطرح نبود و زیاد پشت تریبون نمی رفت، اما مردمداری اش زبانزد خاص و عام بود و هست. کارهای خالصانه او، روح بلندش، بصیرت و زمانشناسی بی مثالش او را فاتح قلبها کرده بود. تلاشهای زیادی صورت گرفت تا با ایجاد دوگانه های ساختگی، نظامیان را نامحبوب و غیرمردمی جا بیندازد، اما شهید سلیمانی، تشییع بی نظیرش، مسیر پر رهرو و خاطرخواهی روزافزونش ثابت کرد که کار برای خدا، محبوبیت افزا و عزت آفرین است؛ ثابت کرد که اصلاح رابطه بین خود و خدا، همه روابط دیگر را به بهترین نحو اصلاح می کند؛ ثابت کرد عزت نزد خدا و بندگان خالص شده اوست. حالا شهید قاسم سلیمانی در قله های رفیع سربلندی و عزت ماندگار شده، ثمره کارهایش روز به روز بیشتر نمایان می شود و دشمنانش در حضیض و ذلت قرار گرفته اند. از خدا بهره مندی وافر از مکتب شهید سلیمانی را طلب می کنم.


منبع:

1400/10/13
23:09:43
0.0 / 5
677
تگهای خبر: خدمات , دولت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱
Namna خبرگزاری نام
خبرگزاری نام