مخالفت مجلس با سلب دو فوریت از طرح تقلیل مجازات حبس تعزیری

مخالفت مجلس با سلب دو فوریت از طرح تقلیل مجازات حبس تعزیری

به گزارش خبرگزاری نام نمایندگان مجلس شورای اسلامی با تقاضای گروهی از نمایندگان برای سلب دو فوریت از طرح تقلیل مجازات حبس تعزیری مخالفت كردند.


به گزارش خبرگزاری نام به نقل از ایسنا، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز (سه شنبه) تقاضای ۱۵۸ نفر از نمایندگان را به منظور سلب دو فوریت از طرح تقلیل مجازات حبس تعزیری بررسی نموده و با آن مخالفت كردند.
حسینعلی حاجی دلیگانی بعنوان یكی از نمایندگان متقاضی بیان كرد: در روز یكشنبه كه در مورد این طرح هم در مجلس بحث شد بر سر یك فوریت و یا دو فوریت آن هم اختلاف نظر بود. اگر ما این طرح را به یك فوریت كاهش دهیم حداكثر ۱۰ روز فرصت خواهد بود تا از نظرات كارشناسی و پیشنهادات نمایندگان و حقوق دانان استفاده نماییم.
نماینده مردم شاهین شهر در مجلس شورای اسلامی در ادامه اظهار نمود: این طرح یك گام مهم می باشد و فضای مجازات كشور را تحت تاثیر قرار می دهد و لازم است با تأمل بیشتری بررسی شود. در مدت كوتاه كنونی این فرصت نبوده است تا از نظر كارشناسان، قضات و جامعه شناسان استفاده نماییم.
حاجی دلیگانی در ادامه بیان كرد: قوه قضاییه مجری این طرح خواهد بود و بنابراین لازم است از نظرات قوه قضاییه هم استفاده گردد. بنده آن طور كه شنیده ام آقای رئیسی هم با این اقدام مخالف هستند. باید زمان داد تا در ۱۰ روز آینده از نظرات كارشناسی حقوقدانان و وكلا بهره ببریم.1398/08/14
10:17:18
5.0 / 5
5024
تگهای خبر: حبس , قاضی , قوه قضاییه , مجلس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲
Namna خبرگزاری نام
خبرگزاری نام